Загальні

Якими є результати пенсійної реформи ВАЖЛИВО!

У Комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення відбулися слухання на тему: «Результати пенсійної реформи». У заході узяв участь і голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.

Загальне коло проблем у вступному слові окреслив перший заступник комітету Сергій Каплін. Він назвав кілька промовистих цифр: майже 57 відсотків пенсіонерів отримують пенсію, меншу за 2000 гривень.

«Влада пишається, що підняла половині пенсіонерів пенсії на 200 гривень, - зазначив Сергій Каплін. - У середньому стільки ж коштує один препарат в аптеці. Співвідношення середньої пенсії до середньої зарплати вже становить близько 30 відсотків і продовжує знижуватися. За прогнозами Світового банку, нинішнє середнє покоління вийде на пенсію з коефіцієнтом заміщення 12-14 відсотків. Тобто, щоб розраховувати у майбутньому хоча б на 4000 гривень пенсії, зараз потрібно офіційно отримувати близько сорока тисяч».

Відзначив промовець те, що уряд дослухався до пропозицй комітету, і вводить прогресивну шкалу ЄСВ, що дасть змогу зібрати більше внесків до Пенсійного фонду.

«Однак відсоток відрахувань все ж низький, - зауважив він. - Отримувачів надзарплат знову пожаліли. Прості смертні платитимуть 22 відсотки. Багатії – стільки ж, до 100 тисяч, а чим більше понад цю суму – тим менше відрахування: аж до 5 відсотків. У Франції ж, наприклад, заможні люди мають розкошелитися на 70 відсотків».

Михайло Волинець зосередився на головних вадах пенсійної реформи, зокрема на тому, що завдяки прихованому механізму фактично було збільшено пенсійний вік для багатьох категорій населення. «Люди змушені будуть йти на пенсію не у 60, як раніше, а у 63, а той 65 років, - зауважив він. – Ті ж, у кого і по досягненні цього віку не набереться необхідного трудового стажу, зможуть розраховувати лише на соціальну допомогу від держави, але аж ніяк не на пенсію».

Лідер КВПУ нагадав, що експерти Міжнародної організації праці застерігали також про те, що за нормами соціальних стандартів, пенсія має становити не менше ніж 40 відсотків середньої заробітної плати. «У нас же внаслідок реформи цей показник сягає 25, а подекуди і 15 відсотків», - наголосив Михайло Волинець.

Виступ народного депутата Наталії Королевської з-поміж інших вирізнявся досить критичним спрямуванням. На її думку, запроваджена торік пенсійна реформа – цілком провалена. «Що ми насправді маємо? Знизили коефіцієнт, збільшили страховий стаж, позбавили надбавок мільйони пенсіонерів... Чорнобильців, військових пенсіонерів, колишніх держслужбовців, переселенців зовсім викинуто за борт реформи», - вважає Наталія Королевська. Акцентувала вона також на порівняльних показниках кількох років: у 2013-му мінімальна пенсія в еквіваленті була 150 $, на 2014-й планувалося 180 доларів, цього року маємо 55 $, на наступний уряд обіцяє на три долари більше. «Ось такими є підсумки п’яти років», - завершила парламентарка.

Йшлося і про запровадження другого рівня пенсійної системи. Заслухали презентації двох моделей – депутатський законопроект №6677 та пропозиції Нацкомісії з цінних паперів і фондового ринку.

«Накопичувальний рівень – це відкладена пенсія. Однак треба перестрахувати всі ризики і дати українцям гарантії, що це не будуть чергові згорілі вклади. За цим принципом збирає на безбідну старість весь світ і нам теж потрібно інституційно і морально до цього рухатися», - підсумував Сергій Каплін.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83