Загальні

Верховний суд скасував незаконні рішення ВАЖЛИВО!

Постановою Верховного суду від 7 листопада 2018 року скасовано ухвалу Апеляційного суду Житомирської області від 14 серпня 2017 року про залишення без змін рішення Корольовського районного суду Житомирської області  від 12 червня 2017 року, яким було відмовлено у задоволенні позову Руслана Латишева про визнання незаконним та скасування наказів про його звільнення з роботи.

Руслан Латишев працював на посаді начальника служби економічної безпеки Комунального підприємства «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради та був заступником голови і членом профкому (ради голів) первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України КП «Житомиртеплокомуненерго». 6 квітня 2017 року його звільнено з роботи з посиланням на пункт 1 частини першої статті 40 КЗпП України у зв'язку із скороченням чисельності штату. Разом з Русланом Латишевим звільнили за скороченням також голову первинки НПГУ Дмитра Івлічева.

При цьому роботодавець, проігнорувавши  факт створення на підприємстві ППО НПГУ, не звернувся до первинної організації профспілки та вищого органу за отриманням згоди на звільнення, чим порушив вимоги пункту 10 частини першої статті 38, частини третьої статті 41 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», статті 43 та частини третьої статті 252 КЗпП України.

Верховний суд, передаючи справу на новий розгляд до Апеляційного суду Житомирської області, вказав, що суду апеляційної інстанції слід встановити, чи було отримано згоду первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України КП «Житомиртеплокомуненерго» та вищого органу цієї профспілки на звільнення позивача.

Звісно ж, такої згоди роботодавець не отримував. Це дає всі законні підстави очікувати, що судді Апеляційного суду Житомирської області нарешті поставлять логічну крапку в півторарічній судовій тяганині та поновлять трудові права профспілкового активіста. А Незалежна профспілка гірників України відновить роботу своєї первинки у КП «Житомиртеплокомуненерго».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83