Загальні

На брифінгу в парламенті – про ситуацію у вугільній галузі ВАЖЛИВО!

Сьогодні у Верховній Раді відбувся брифінг за участю народного депутата Івана Крулька, голови Незалежної профспілки гірників України Михайла Волинця, голови місцевої організації НПГУ м. Лисичанська Едуарда Всеволодського та кількох гірників шахти імені Г.Капустіна ПАТ «Лисичанськвугілля», які з 19 жовтня упродовж майже двох тижнів брали участь у підземному протесті, відмовляючись підніматися на поверхню. А їхні колеги ще й досі беруть участь у протестній акції у вибої.

У вступному слові Іван Крулько окреслив загальне коло проблем, з якими наразі стикнулася вугільна галузь. А також вказав на те, що нинішні урядовці неспроможні вирішити вкрай складні питання.

Михайло Волинець, який на знак солідарності із шахтарями-протестувальниками із копальні імені Г.Капустіна провів із ними день у вибої, розповів про ті умови, у яких доводиться працювати гірникам. Лідер НПГУ навів доволі жахливий і досить красномовний приклад: «Люди не витримують напруги і виснаження, перебуваючи під землею. Чотирьох гірників уже госпіталізовано. Хоч як прикро про це говорити, але один чоловік навіть збожеволів», - розповів Михайло Волинець. Він також назвав вражаючу суму заборгованості, яка накопичилася на державних шахтах, - 1 млрд 250 млн гривень.

Вимоги гірників шахти імені Г.Капустіна залишаються незмінні. Про них розповів Едуард Всеволодський. «Передусім шахтарі наполягають на погашенні заборгованості, - зазначив він. – Також вони вимагають підвищення заробітної плати і тарифних ставок. А ще – модернізації вугільної галузі». Не знято з порядку денного і пункту про відправлення у відставку в.о. гендиректора ПАТ «Лисичанськвугілля» Валентина Кисельова.

Трудовий стаж гірничого майстра шахти імені Г.Капустіна, члена НПГУ Андрія Дашковського – понад двадцять років. Але на його пам’яті «ще не було таких знущань, які доводиться бачити зараз».

Йшлося на брифінгу і про необхідність скасування сумнозвісного розпорядження Кабміну, яким фактично трудові колективи поділено на два табори: одні отримують гроші із бюджету, а інші – лише від реалізації добутого вігілля. Як результат – працівники так званої непромислової групи не отримують зарплати вже бідьше чотирьох місяців.

На завершення Михайло Волинець подякував за надану можливість донести позицію шахтарів та Незалежної профспілки гірників України щодо критичної ситуації у вугільній галузі загалом та у ПАТ «Лисичанськвугілля»  зокрема. Також він назвав цілий ряд народних депутатів  та політичних сил, яким небайдужа доля як шахтарів, так і енергетичної безпеки держави.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83