Загальні

Юристи МКП поділилися знаннями з українськими профспілківцями ВАЖЛИВО!

15-16 жовтня у Києві пройшов тренінг, організований Міжнародною конфедерацією профспілок для українських профспілкових організацій, які є її членами. Під час цього заходу, який отримав назву «юридична клініка», юристи МКП  Зузанна Мускат-Горьска й Паапа Данка  поділилися своїми знаннями та послухали про виклики і боротьбу українських профспілок. У ньому активну участь взяли й лідери, активісти та юристи Конфедерації вільних профспілок України. 


 

У своєму вступному слові голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець подякував  представниками МКП за організацію такого важливого і потрібного навчального заходу.

«Солідарність та єдність - це ключові принципи профспілок, але наша діяльність була б малоефективною без наявності юридичних механізмів відстоювання трудових прав. Крім національних законів, у нас є ще ратифіковані міжнародні документи, які держава зобов’язана виконувати. Водночас нам багато треба зробити для того, щоб наше соціально-трудове законодавство й на практиці діяло. Дуже важливо, щоб українські нормативно-правові акти відповідали міжнародним нормам й потребам людей. Тому від імені всіх членів КВПУ я хочу подякувати МКП за допомогу та підтримку у нелегкий для нас час».

Під час тренінгу Зузанна Мускат-Горьска та Паапа Данка розповіли профспілківцям про можливості використання механізмів ООН й МОП для захисту трудових прав. Потім відбулася змістовна, навіть дещо емоційна, дискусія щодо застосування міжнародних механізмів для здійснення законодавчої реформи в Україні.

Особливо гострим було обговорення наслідків можливого ухвалення проекту Трудового кодексу.  Про загрози цього документу говорили Михайло Волинець та його заступниця Наталія Левицька, керівник юридичного департаменту КВПУ Володимир Давиденко та юрист Незалежної профспілки гірників України Гліб Колексов. Заступниця голови Вільної профспілки освіти і науки України Тамара Захарченко, заступник голови МО НПГУ м. Червонограда Василь Лесняк, заступник голови ППО «Металістів» Сергій Єркін розповіли міжнародним експертам, як ухвалення проекту Трудового кодексу погіршить рівень захисту прав простих працівників у різних галузях та в регіонах загалом.  У свою чергу, Зузанна Мускат-Горьска та Паапа Данка надали свої зауваження й застороги щодо положень цього законопроекту. Водночас представники деяких інших українських профспілкових центрів, хоч і заслухали аргументи та коментарі членів незалежних профспілок та юристів МКП, висловилися на підтримку ухвалення проекту Трудового кодексу.

«КВПУ має чітку позицію: не можна ухвалювати  законопроект  №1658, який суттєво погіршує  захист трудівників та звужує права профспілок, положення якого суперечать нормам конвенцій МОП. Ми вдячні МКП за те, що вони надали свої коментарі щодо проекту Трудового кодексу та приїхали у Київ, щоб обговорити трудові реформи», - зазначив Михайло Волинець.

У ході роботи «юридичної клініки» профспілківці  піднімали питання щодо внесення змін до низки законодавчих актів, які погіршують можливості захисту прав трудівників та негативно впливають на діяльність профспілок. Також разом з юристами МКП вони окреслили шляхи вирішення проблем, які обговорювалися у ці дні.

44237367 294427141166536 924377292535234560 o

  

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83