Загальні

Роботодавці призупиняють участь у роботі НТСЕР ВАЖЛИВО!

«Соціальний діалог в Україні переважно існує в декларативній формі, - написав на своїй сторінці у «Фейсбуці» голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець. - Питання було лиш у тому, хто перший про це публічно заявить. Але, якщо Україна обрала європейський вектор розвитку, то ми усі маємо посприяти створенню соціального діалогу. Це легше й ефективніше, аніж страйки, протести та втрачені нерви». Так профспілковий лідер прокоментував інформацію про те, що українські роботодавці не задоволені дотриманням принципу побудови соціального діалогу в державі. Йдеться про діяльність Національної тристоронньої соціально-економічної ради (НТСЕР).

Цю позицію було озвучено під час  засідання СПО роботодавців. «НТСЕР має бути майданчиком для ефективної співпраці між усіма сторонами соціального діалогу з метою підвищення рівня і якості життя громадян, забезпечення соціальної стабільності у суспільстві», - зазначається на офіційному сайті Федерації роботодавців України.

Те, що наразі відбувається у НТСЕР, учасники засідання назвали імітацією діалогу, яка призвела до різкого зниження впливу неурядових об’єднань на формування та реалізацію політики регулювання трудових, соціальних, економічних відносин.

НТСЕР не виконує у повному обсязі покладені на неї функції, кажуть роботодавці. Регламент Нацради не дотримується в частині встановленої періодичності проведення її засідань та засідань президії НТСЕР. Порушується й основний принцип керування діяльністю Національної тристоронньої соціально-економічної ради – черговість ротації її голови.

«З лютого 2015 року головою досі є Павло Розенко як представник від сторони органів виконавчої влади, каденція якого згідно з регламентом вже закінчилася більше ніж два роки тому, - наголошується у повідомленні. -Внаслідок цього сторони роботодавців та профспілок позбавлені можливості реалізувати своє право очолювати НТСЕР. Більшість рішень НТСЕР нівелюється або виконується суто формально». 

Роботодавці наполягають на необхідності забезпечити ефективність діяльності НТСЕР як потужного інструменту реагування на гострі проблеми у суспільно-економічному житті країни. У зв’язку із цим було прийнято рішення звернутися до очільників держави з порушених питань та з інформуванням про призупинення участі сторони роботодавців у роботі НТСЕР. Також буде ініційовано звернення до сторони профспілок із закликом підтримати рішення роботодавців.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83