Загальні

Захист материнства – здорова нація ВАЖЛИВО!

Як реалізуються на практиці в Україні такі поняття як захист материнства, гендерна рівність і недискримінація та що це означає для учасниць і учасників тренінгу МОП, обговорювалося 10-11 вересня ц. р. у Києві в рамках Проеку DANIDA «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» за фінансування уряду Данії.


 

Участь у заході взяли представники МОП, міністерств соціальної політики й у справах сім'ї, молоді та спорту, Національної тристоронньої соціально-економічної ради, професійних спілок та Об'єднання організацій роботодавців України. Конфедерацію вільних профспілок України зокрема представляли члени Вільної профспілка залізничників України. У здійсненні оцінки головних розбіжностей національного законодавства з Конвенцією №183 "Про охорону материнства" взяли участь також представники державних служби зайнятості та інспекції з питань праці і урядова уповноважена з ґендерної політики.

Основна увага на зустрічі приділялася досягненню балансу між роботою та родиною для людей із сімейними обов'язками. Щоб вони мали змогу успішно поєднувати виробничі обов’язки із веденням домашнього господарства, доглядом за дітьми, літніми людьми, хворими та інвалідами.

Приділили учасники тренінгу увагу також питанням повноцінного соціального захисту жінок під час вагітності, пологів, відпусток – декретної та по догляду за дитиною, а також належного медичного забезпечення і матеріальної допомоги. Не менш важливим, на думку організаторів та учасників семінару, є також створення сприятливих умов для поєднання сімейних і виробничих обов’язків усім працюючим по найму, а також зайнятим нетиповими формами роботи.

Хочеться сподіватися, що й цей тренінг стане однією із важливих ланок підготовки до ратифікації Україною Конвенції МОП №183 «Про охорону материнства».

Людмила ГРАБОВА, голова ревізійної комісії Вільної профспілки залізничників України   

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83