Загальні

Рада КВПУ: жваво і конструктивно ВАЖЛИВО!

Чергове засідання Ради Конфедерації вільних профспілок України пройшло жваво і конструктивно. За кілька годин інтенсивної роботи вдалося обговорити цілу низку важливих питань. Голова КВПУ Михайло Волинець у вступному слові окреслив коло проблем, які потребують якнайретельнішого обговорення. Чи не найбільше уваги він приділив соціально-економічній ситуації в країні, а також масовій трудовій міграції за кордон.

«На вітчизняних підприємствах скоро не буде кому працювати, - зазначив Михайло Волинець. – А жадібні роботодавці належним чином не оцінюють труд людей найманої праці». Також очільник КВПУ не оминув питання щодо підвищення тарифів на поштові послуги, яке розглядалося на одному із засідань Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні. «Ми виступали проти підвищення тарифів, мотивуючи це хоча б тим, що у структурі «Укрпошти» 32 особи отримують заробітну плату близько одного мільйона гривень. Але більшість членів СПО до аргументів КВПУ не дослухалась, і проголосувала за підвищення тарифів, запропоноване керівництвом «Укрпошти», - зазначив Михайло Волинець.

Чимало часу також було присвячено тому, якими мають бути подальші дії профспілок щодо захисту прав працівників. «Якщо ми не зможемо консолідувати наші зусилля, то завтра нас розведуть по кутках», - наголосив керманич КВПУ. І застеріг, що загроз слід очікувати не тільки від ухвалення у другому читанні сумнозвісного Трудового кодексу України, але й низки законопроектів, зокрема про колективні трудові угоди, про соціальний діалог, про мирні зібрання.

Побіжно Михайло Волинець ознайомив учасників засідання із ситуацією з незалежним профспілковим рухом у Білорусі, Казахстані та Грузії. Також він розповів, що КВПУ надсилала до Міжнародної конфедерації профспілок для аналізу проект ТКУ, і експерти дійшли висновку, що запропонований до другого читання текст значно гірший, ніж той, що розглядали під час першого читання. «Коли пишемо листи до різних міжнародних інстанцій, певною мірою доводиться вдаватися до дипломатії», - поділився секретами епістолярного жанру голова КВПУ. Він також закликав ефективніше залучати депутатів місцевого рівня до роботи із роз’яснення загроз положень ТКУ.

Голова Вільної профспілки залізничників України Володимир Козельський перевів розмову у площину того, як потрібно буде реагувати, коли Трудовий кодекс ухвалюватимуть. «Треба готуватися заздалегідь, бо проведення масштабних акцій потребує часу і спланованих дій», - зауважив він.

Такої ж думки дотримується і очільник Вільної профспілки  освіти і науки України Володимир Фундовний. «Якщо Трудовий кодекс приймуть, то нам усім треба буде розбігатись, - зазначив він. – А тому потрібно буде вивести під стіни Верховної Ради у день голосування якомога більшу кількість людей».

Про стан підготовки до IX з’їзду КВПУ та проект Державного бюджету на 2019 рік докладно розповіла заступниця голови Конфедерації вільних профспілок України Наталія Левицька.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83