Загальні

МОП поінформували, що в Україні порушуються положення трьох конвенцій ВАЖЛИВО!

Конфедерація вільних профспілок України (КВПУ) подала свої коментарі до Комітету експертів з питань застосування конвенцій та рекомендацій Міжнародної організації праці (МОП) щодо порушення в Україні положень трьох конвенцій: про захист заробітної плати №95; про свободу асоціації та захист права на організацію №87; про застосування принципів права на організацію та ведення колективних переговорів №98.

У коментарях зазначається, що заборгованість із зарплат в Україні - постійна проблема. Наразі вона зросла до 2 млрд 734 млн гривень. Навіть офіційна статистика показує тенденцію до збільшення заборгованості. Якщо врахувати практику виплати зарплати в конвертах, то реальна заборгованість – значно більша. Зокрема, реальна заборгованість у вуглепромі становить майже 1 млрд грн.

Згідно з Конвенцією МОП №95, яку ратифікувала наша держава, кожен трудівник має право розпоряджатися своєю зарплатою на власний розсуд та отримувати її через певні регулярні проміжки часу. Працювати без оплати праці – це, фактично, рабство. В Україні продовжує існувати така ганебна практика і це при тому, що ціни на продукти та тарифи зростають.

За словами голови КВПУ Михайла Волинця, Конфедерація також поскаржилася на порушення міжнародних норм як у законодавстві, так і на практиці.

«Ми звернули увагу МОП на те, що положенням Конвенції №98 суперечать закони України «Про колективні договори і угоди» та «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), - зазначає профспілковий лідер. - Також надіслали перелік фактів практичного порушення прав профспілок. Крім того, Комітет з питань застосування конвенцій та рекомендацій на своєму черговому засіданні у цьому році має розглянути й нашу скаргу щодо проекту Трудового кодексу (законопроект №1658), положення якого порушують низку Конвенцій МОП».

«Нагадаю, що скарги до МОП щодо невиконання ратифікованих конвенцій можуть призвести до застосування персональних санкцій до відповідальних осіб, - застеріг Михайло Волинець. - Саме так свого часу сталося в Білорусі».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83