Загальні

Проти знищення трансплантації кісткового мозку в Україні ВАЖЛИВО!

Сьогодні під стінами Верховної Ради відбулося кілька протестних акцій. До однієї з них долучилися активісти Вільної профспілки медичних працівників України, на чолі з головою ВПМПУ Олегом Панасенком. Разом з іншими вони протестували проти закриття Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку Національної дитячої спеціалізованої лікарні (НДСЛ) «Охматдит».

20 серпня  цього року вступив у дію наказ про реорганізацію єдиного в Україні Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку НДСЛ «Охматдит» разом з референс-лабораторією, де проводилась за сучасними міжнародними стандартами діагностика онкогематологічних  захворювань, медикаментозна терапія і пересадки кісткового мозку дітям з усієї України. Результатом такої реорганізації стало звільнення двох заслужених лікарів, найкращих вітчизняних онкогематологів - Світлани Донської, кандидата медичних наук, доцента, завідувача Центру дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку НДСЛ «Охматдит», та Олега Рижака, завідувача відділенням трансплантації кісткового мозку Центру ДОГ і ТКМ НДСЛ «Охматдит». Ці лікарі фактично поставили трансплантацію кісткового мозку в нашій країні, врятувати сотні дітей і зекономили державі мільйони доларів, які би довелось відправляти в закордонні медичні заклади.

Рішення про ліквідацію Центру в структурі Національної лікарні було прийняте керівництвом МОЗ з ініціативи головного лікаря без будь-яких експертних і економічних обґрунтувань, без проведення консультацій зі спеціалістами галузі, трудовим колективом лікарні, представниками громадськості і пацієнтської спільноти, - розповіла президент Фонду допомоги онкохворим дітям, кандидат медичних наук Валентина Маркевич. - Замість консультацій і попереднього аналізу, розробки дійсно ефективної структури управління лікарнею, керівництво лікарні вдалося до інтриг, наклепів і безпідставних звинувачень цих лікарів, морального тиску на колектив Центру, неодноразового порушення трудового законодавства».

На знак протесту проти непрофесійних, несправедливих дій адміністрації закладу практично усі лікарі референс-лабораторії та відділення трансплантації кісткового мозку подали заяви про звільнення. За словами Валентини Маркевич, це неминуче призведе до зупинки проведення трансплантацій кісткового мозку для дітей усієї України і фактичного знищення галузі в нашій країні. Натомість збільшиться кількість пацієнтів, які вимагатимуть від держави оплати закордонного лікування не лише для пересадки кісткового мозку, а й для хіміотерапії.

«Вважаємо, що рішення, прийняте керівництвом лікарні і МОЗу не лише некваліфіковане, воно злочинне, бо неминуче приведе до колапсу процесу лікування онкохворих дітей по всій Україні, бо система «викинула» на вулицю лікарів, які консультували всіх спеціалістів в регіонах і знищила процес якісної діагностики дітей. Таким чином чиновники поставили під загрозу життя дітей і мусять нести відповідальність», - йдеться у розповсюдженій резолюції.

У документі також зазначається, що «учасники акції, батьки онкохворих дітей, лікарі, благодійні фонди та небайдужі громадяни України вимагають:

відновити в структурі лікарні Центр дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку та референс-лабораторію у тому складі, в якому вони функціонували і забезпечували комплексний і безперервний процес діагностики, лікування, контролю за результатами хіміотерапії і пересадки кісткового мозку;

поновити Світлану Донську та Олега Рижака на посадах, які вони обіймали;

розірвати трудовий контракт з головним лікарем Національної дитячої лікарні «Охматдит» Іриною Садов’як через непрофесійну діяльність та приниження фахівців;

звільнити в.о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун за непрофесійні рішення, які завдають шкоди українській системі охорони здоров’я».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83