Загальні

Артисти вимагають відставки міністра ВАЖЛИВО!

Звільнені артисти театрів обурені масовими порушеннями трудового законодавства з боку свого керівництва і вимагають відставки міністра культури Євгена Нищука. Про це під час прес-конференції повідомила голова незалежної профспілки Віра Корнілова.

«Про масові порушення трудових прав міністр знає, про всі корупційні схеми теж знає, - сказав вона. - Не може бути міністром людина, яка нічого не вирішує. Навіщо він нам? Я не бачу жодного сенсу в перебуванні Нищука на посаді міністра». При цьому, за словами Віри Корнілової, «перезавантажити» потрібно все Міністерство культури.

Масові звільнення артистів, як зазначила профспілкова лідерка, почалися після вступу в силу Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури і конкурсної процедури призначення керівників державних і комунальних закладів культури» від 28 січня 2016 року.

«Коли люди не в темі, вони думають, що контракти - це запорука конкуренції, - наголосила Віра Корнілова. - Але насправді контракт, відповідно до чинного законодавства, - це особлива форма трудового договору, отже туди потрібно вписувати щось особливе, інакше це звичайний строковий трудовий договір».

За словами учасників прес-конференції, багатьом артистам не продовжують контракти через особисті конфлікти з керівництвом.

У свою чергу, звукорежисер Національного театру російської драми імені Лесі Українки Ірина Коссе розповіла, що її звільнили «за прогули, допущені під час перебування на лікарняному». А колишня оперна співачка Харківського Національного академічного театру опери та балету імені М. Лисенка Ольга Бурлакова звинуватила керівництво закладу в незаконному проведенні атестації артистів, перешкоджанні в оформленні творчої пенсії. Вона повідомила, що нині триває судовий процес за кількома її позовами до дирекції театру, і деякі справи їй вже вдалося виграти.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83