Загальні

Два місяці без заробітної плати медики Городні ВАЖЛИВО!

У Городні, що у Чернігівській області, медики два місяці – без заробітної плати. Борг сягнув уже майже 3 мільйонів гривень. Із цієї суми 1 мільйон 800 тисяч гривень заборгували Городнянській центральній районній лікарні.

«Нам щомісяця надходить субвенція в розмірі 1 мільйон 400 тисяч гривень, а необхідно 1 мільйон 700 тисяч гривень, і ось ця різниця у 300 тисяч кожного разу накопичується, - розповіла головний лікар ЦРЛ Ольга Ігнатенко. – Десь із тиждень тому люди отримали зарплату за червень, Сподіваємось, що наступний транш дасть змогу виплатити випускні й оздоровчі, та частину за липень».

А ось Городнянському районному центру первинної медико-санітарної допомоги центр заборгували зарплати на 1 мільйон 28 тисяч гривень. За словами керівника закладу Михайла Назаренка, субвенція в середньому становить 648 тисяч гивень а місячний фонд заробітної плати - 824 тисячі гривень. Тобто кожного місяця бракує 176 тисяч гривень.

У міському бюджеті грошей на виплату зарплат лікарям також не вистачає.

«Ми чекаємо безпосередньо додаткової дотації, аби обрахувати наші можливості і спроможність допомогти фінансуванню закладів медичної освіти. Розподіл додаткової дотації обіцяють на вересень місяць», - запевнив начальник фінансового відділу Городнянської міської ради Володимир Пінчук.

 «Вільна профспілка медичних працівників України давно і на всіх рівнях попереджала: якщо держава зніме із себе відповідальність за медичну галузь, то це призведе до катастрофічних наслідків, результатом яких стануть зростання захворюваності та смертності серед населення України, - прокоментував ситуацію голова ВПМПУ Олег Панасенко. - Тотальна заборгованість із заробітної плати персоналу, неспроможність лікарень сплатити комунальні платежі та закриття медичних наслідків є наслідком недолугої політики нелегітимного керівництва Міністерства охорони здоров`я за підтримки Кабінету міністрів. Не запропонувавши ефективного інструменту фінансування лікарень, збільшення заробітної плати медикам та компенсації витрат хворим за проведене лікування, МОЗ та Кабмін скинули відповідальність за здоров`я громадян на плечі переважно дотаційних місцевих громад, відсутність порозуміння яких у необхідності спільного фінансування лікувальних установ та брак коштів на нагальні потреби доводять лікарні до зубожіння та закриття.

Єдиним правильним вирішенням цього надважливого питання могло б стати введення загальнодержавного соціального медичного страхування. Але це невигідно з тієї причини, що вмить припиниться корупція у медичній галузі, бо стане видно кожну копійку, витрачену на лікування хворого».  

 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83