Загальні

Засідання у справі за позовом адміністрації ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» відбуватимуться у закритому режимі ВАЖЛИВО!

Сьогодні в Окружному адміністративному суді міста Києва відбулося чергове засідання у справі за позовом адміністрації ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» щодо скасування процедури колективного трудового спору з робітниками. Первинна профспілкова організація Незалежної профспілки гірників України на підприємстві була залучена як третя сторона. Після нетривалих дебатів суд, попри заперечення голови НПГУ Михайла Волинця та народного депутата Сергія Капліна, вирішив проводити засідання в закритому режимі. Згодом було визначено дату наступного 18 вересня 2018 року.

На своїй сторінці у Facebook Михайло Волинець нагадав історію цієї справи. «Ще 30 травня цього року представники робітників «АрселорМіттал Кривий Ріг», які прийшли на перемовини в рамках колективного трудового спору, дізналися від адміністрації підприємства, що процедуру переговорів призупинено згідно з рішенням суду Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 травня 2018 року. Адміністрація вважає, що конференція трудового колективу, яка відбулася 27 березня, - нелегітимна, й тому подала позов ще у квітні. Але це не заважало їй робити вигляд, що вона відкрита до перемовин. Так, 4 травня представники роботодавця та профспілок підписали угоду щодо створення примирної комісії, а також домовилися розпочати примирні процедури. Потім представники адміністрації «АрселорМіттал Кривий Ріг» спокійно брали участь у перемовинах із профспілками. Крім того, зі сторони адміністрації звучали заяви про можливість завершення роботи примирної комісії з напрацюванням рішень до 1 червня цього року. Натомість згідно з постановою суду від 23 травня, «Національній службі посередництва і примирення, іншим органам та особам забороняється вести переговори, здійснювати дії та приймати рішення в колективному трудовому спорі».

А між тим, тиск на профспілки у ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» і намагання через суд заборонити примирчі процедури вже набули міжнародного резонансу. Справу взявся розглядати парламент Великої Британії. Під час засідання Михайло Волинець зауважив, що для відстоювання прав людей найманої праці уперше об’єдналися десять профспілок. Інші учасники процесу наголошували на тому, що нехтування інтересами багатотисячного трудового колективу призведе до чергового соціального вибуху на підприємстві. Сергій Каплін висловив таку думку:

«Криворізькі металурги готові вийти на Київ і тут кількатисячною громадою показати всьому світові, що трудівники не здадуться і ніхто не заборонить їм боротися за зарплату і безпечні умови праці».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83