Загальні

Біля адмінбудівлі ДП «Мирноградвугілля» знову мітингують гірники ВАЖЛИВО!

Другу добу шахтарі з ДП «Мирноградвугілля» продовжують акцію протесту, вимагаючи виплати заробленого за червень і липень. Загальна сума боргу становить 71 мільйон гривень.

«Таке враження, що на них спустили всіх собак, - коментує ситуацію голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. – До гірників застосовують найрізноманітніші методи впливу: вмовляння, особиста профілактична робота. А тим часом 15 серпня п’ятеро гірників третьої зміни із шахти «Капітальна» відмовилися підніматися на поверхню. Вони перебувають на глибині 900 метрів. Не мають зв’язку із зовнішнім світом, а отже - не мають об’єктивної інформації. Для владнання ситуації на копальню прибули виконувач обов’язків генерального директора ДП «Мирноградвугілля» та директор шахти «Капітальна». І знову – тиск, вмовляння і суперобіцянки. А тим часом гірники трьох інших копалень зібралися біля адміністративної будівлі ДП «Мирноградвугілля», де в ці хвилини проводиться мітинг».

Профспілковий лідер зазначив, що іще гірше становище у ДП «Селидіввугілля», де із шахтарями в повному обсязі не розрахувалися ще за 2015 рік. Там сума заборгованості становить 238 млн грн. У ДП «Первомайськвугілля» гірникам завинили за травень, червень, липень, загалом – 145 млн грн. Сума боргу в ДП «Торецьквугілля» теж чималенька – 97 млн грн. Нагадаємо, що у ДП «Мирноградвугілля» заборгували 71 мільйон гривень.

«Слід згадати і про стан справ у ДП «Волиньвугілля», де шахти нахабно пограбовано «смотрящим» Андрієм Венгрином, - наголошує Михайло Волинець. – Тут варто надати належну оцінку безвідповідальним діям міністра енергетики і вугільної промисловості Ігоря Насалика. Не можна оминути й того, що Президент України Петро Порошенко досі не підписав ухваленого Верховною Радою законопроекту №8362, яким на вугільну галузь передбачено виділити 1,4 мільярда гривень. Отже, перед Днем незалежності та Днем шахтаря заборгованість сягає 1 мільярда гривень. За якихось два тижні додасться ще 500 мільйонів гривень. Тому в гірників не залишається іншого виходу, як вдаватися до протестних акцій. Незалежна профспілка гірників України не може залишатися осторонь боротьби шахтарів за відстоювання своїх законних прав. Я направив скаргу до Міжнародної організації праці, яка є структурним підрозділом ООН, про те, що в Україні порушується Конвенція МОП №95 про право на винагороду за свою працю. Таким чином ми задіяли надзвичайно сильний механізм, аби ситуація зрештою зрушилася з місця».

  

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83