Загальні

Застереження щодо ініціатив глави уряду, - М. Волинець ВАЖЛИВО!

Незалежна профспілка гірників Україна вітає ініціативи Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, спрямовані на забезпечення стабільної роботи вугільних шахт та своєчасної виплати заробітної плати і погашення заборгованості за попередні роки. Про це заявив голова НПГУ Михайло Волинець, коментуючи інформацію про результати урядової наради за участі керівництва Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Водночас він зауважив: «Враховуючи, що у профільному міністерстві залишається лише кілька людей, які є справжніми  професіоналами у вугільній галузі, і з огляду на те, що ніхто не бачив плану першочергових дій із виведення вугледобування із кризи, то неважно зрозуміти, що ініціативи прем’єра виглядають всього-на-всього, як наміри. А отже неважко передбачити, що заборгованість із зарплати шахтарям й надалі зростатиме, а робочі місця скорочуватимуться».


 

Михайло Волинець вказав і на такий нюанс: на складах теплових електростанцій на сьогодні запасів вугілля на 750 тисяч тонн менше порівняно з минулим роком. «Не варто забувати, що в Росії всерйоз розглядається питання щодо блокування постачання енергетичного вугілля в Україну, - зазначив він. І нагадав, - у листопаді 2015 року Москва вже застосовувала такі дії без усякого попередження. Тоді ешелони з проплаченим вугіллям стояли від російсько-українського кордону аж до Кузбасу, без будь-якого пояснення з боку РФ».

«Хотів би звернути увагу прем’єр-міністра на те, що не варто довіряти пустопорожнім обіцянкам міністра Ігоря Насалика про стабілізацію ситуації у вугільній галузі», - наголосив профспілковий лідер. Також він закликав «оцінити реальний стан справ паливно-енергетичного комплексу України та вжити усіх рішучих заходів щодо викорінення корупції, напрацювати програмні дії із проведення гірничо-капітальних робіт, оснащення шахтних вибоїв, прозорої кадрової політики, визначення відповідальних осіб і термінів виконання».

Михайло Волинець вкотре загострив увагу на тому, що «державні шахти розриваються на Сході командою сина Януковича, а на Заході – Венгриним,   також свій негативний вплив мають й інші «смотрящі», від послуг яких міністр Ігор Насалик відмовлятися не збирається».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83