Загальні

Гірника, який протестував під землею, доправлено до лікарні ВАЖЛИВО!

Сьогодні, 4 липня, о 1.20 гірникові шахти №10 «Нововолинська» Миколі Ковальчуку, який дві доби перебував під землею, вимагаючи погашення заборгованості із виплати заробітної плати за три місяці, стало зле: після блювоти, почалася кровотеча. На копальню терміново прибули медики з гірничо-рятувальної служби, після чого Миколу Ковальчука було доправлено в хірургічне відділення медичного закладу. Про це повідомив голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Нагадаємо, 2 липня гірники першої зміни шахти №10 «Нововолинська» відмовилися підніматися на поверхню. Згодом до них приєдналися колеги з інших змін. До такого кроку вони змушені вдатися через заборгованість із заробітної плати, яка вже становить три місяці. Із шахтарями не розрахувалися за квітень, травень і червень. Окрім погашення заборгованого протестувальники вимагають виділення коштів на добудову копальні.

Заборгованість із заробітної плати є не тільки перед гірниками шахти №10 «Нововолинська», а й інших державних підприємств, у деяких частково навіть за 2016 і 2017 роки. Загальна сума боргу сягнула вже 1,1 мільярда гривень.

Учора Михайло Волинець мав розмову з виконувачем міністра фінансів Оксаною Маркаровою, яка повідомила, що погодила перерозподіл коштів із статті реструктуризації (закриття шахт) на виплату зарплати гірникам. А це - 220 мільйонів гривень. «За нинішньої ситуації це далеко не маленькі гроші, - зазначив профспілковий лідер. – Тому можна лише подякувати Мінфіну за оперативне реагування».

Проте коли зазначена сума дійде, власне, до шахтарів, сказати складно, оскільки проходження коштів через Державну казначейську службу потребує дотримання всіх необхідних процедур.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83