Загальні

Акція залізничників триває і штаб діє ВАЖЛИВО!

П’ятий день в Україні триває акція, яка розпочалася уніч на понеділок, 14 травня, коли машиністи локомотивних депо почали діяти суворо за інструкціями. У ній беруть участь залізничники Кременчука, Полтави, Запоріжжя, Кривого Рогу, Синельникового, Миронівки (Київська обл.) Дарниці (м. Київ), Коростеня. Акцію частково підтримали також працівники локомотивного депо П’ятихатки, у якому деякі бригади машиністів теж почали діяти за інструкціями.

Як повідомляє штаб, створений у столиці Вільною профспілкою залізничників України, на учасників акції чиниться тиск. Керівники Регіональної філії «Придніпровська залізниця» працівникам локомотивного депо Запоріжжя, які діють за інструкціями, погрожують екзаменами, звільненнями та іншими санкціями. До такого ж вдається й стосовно працівників депо Дарниця (м. Київ) адміністрація Регіональної філії «Південно-Західна залізниця».   

Найбільшого тиску за участь в акції зазнають залізничники Криворізького локомотивного депо. Як розповів голова первинного осередку ВПЗУ депо, машиніст електровоза В’ячеслав Федоренко, на території депо з’явилися люди у камуфляжі, які нікого не пускають на підприємство. Сьогодні вранці навіть робітникам депо, що йшли на зміну, вони чинили перешкоди. А начальник воєнізованої охорони Регіональної філії «Придніпровська залізниця», який теж побував у Криворізькому локомотивному депо, погрожував фізичною розправою голові первинки ВПЗУ В’ячеславу Федоренку. Керівництво ж депо вдалося навіть до порушення чинного законодавства про звернення громадян. Секретарка начальника, яка у перші дні, коли машиністи почали суворо дотримуватися інструкцій, приймала від них заяви про те, що «умови праці загрожують життю і здоров’ю працівників, а також безпечному перевезенню пасажирів, вантажу та багажу», у середу захворіла, а заміни їй керівництво не знайшло. Тому з середи заяви, як і будь-які інші документи, від робітників не приймаються і не реєструються.   

Штаб продовжує збирати оперативну інформацію з місць і планує діяти згідно із ситуацією. Припиняти акцію до початку конструктивного діалогу із високопосадовцями ПАТ «Укрзалізниця» та Мінінфраструктури залізничники не збираються.

Вільна профспілка залізничників України прийняла звернення до асіх залізничників України. Пропонуємо ознайомитися із його змістом.

ВПЗУ розпочинає активні дії щодо вирішення проблем, що турбують усіх залізничників, а саме:

- З метою попередження аварій та катастроф на залізничному  транспорті та додержання законодавства про охорону праці  привезти електровози, тепловози, та моторвагонний рухомого складу  до вимог наказу № 54 від 24.03.2008 Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду, а також вимогам ПТЕ та інструкції з гальм ЦТ-ЦВ-ЦЛ-0015, Правил пожежної безпеки на залізничному транспорті;

- Низька, неупорядкована заробітна плата працівників залізниці сприяє не тільки відтоку висококваліфікованих фахівців  та може призвести  до  порушень  Правил  безпеку  руху  на  залізничному транспорті;

- Порушення чинного законодавства України про працю, зловживання своїми посадовими обов’язками деякими керівниками призводить до погіршення мікроклімату в колективах, не сприяє стабільній і безпечній роботі підприємств та впливає на кінцевий результат.

- Формальна атестація робочих місць призвела до зняття Списку шкідливості № 2 (який дає право працівнику  на  отримання  пенсії  на  пільгових  умовах), а відповідно до позбавлення працівників соціальних гарантій та надбавок, що також ускладнила проходження періодичних медичних оглядів. При втраті здоров’я залізничником, тільки через суди можна довести наявність у працівника професійного захворювання.

                                           Залізничники!

Не будьте байдужі!!!

Підтримайте Вільну профспілку залізничників України у вирішенні наболілих, для всіх залізничників, питань

Пам'ятайте: «Тільки з нашої мовчазної згоди завершуються найтяжчі злочини»

Наші  контакти:

адреса:  майдан Петра  Кривоноса, 4,  м. Київ, 03035

Тел./ф   (044 ) 406-94-56, тел. зал. 5-94-56  Оргкомітет

 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83