Загальні

СПО профспілок: про Трудовий кодекс, Фонд соцстраху та накопичувальну пенсійну програму ВАЖЛИВО!

Відбулося чергове засідання Спільного представницького органу (СПО) репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні. У порядку денному значилося три питання. Представників Конфедерації вільних профспілок України безперечно найбільше цікавив пункт «Про узгодження позиції суб’єктів СПО об’єднань профспілок на національному рівні щодо висловлених коментарів Міжнародної конфедерації  профспілок до проекту Трудового кодексу України».

З інформацією з цього питання виступив керівник робочої групи з опрацювання коментарів Міжнародної організації праці та МКП до проекту Трудового  кодексу України, заступник голови КВПУ, голова Київського міського об"єднання КВПУ Петро Тулей. Він докладно ознайомив присутніх із напрацюваннями очолюваної ним робочої групи, а також зачитав лист генерального секретаря МКП Шаран Барроу, адресований Голові Верховної Ради Андрію Парубію та міністру соціальної політики Андрію Реві із закликом зняти з розгляду проект Трудового кодексу (законопроект №1658). У кореспонденції зокрема йдеться про коментарі експертів МКП щодо згаданого документа, надіслані високопосадовцям ще торік. «Прикро, - зазначається у листі, - що було проігноровано наші неодноразові звернення до вашого уряду щодо необхідності консультування з профспілками задля забезпечення повної відповідності проекту Трудового кодексу міжнародним трудовим стандартам, які ратифіковані Україною, зокрема нормам Конвенції МОП №144. Дуже жаль, що аналіз та рекомендації МКП щодо тексту законопроекту не враховано в остаточній редакції, запропонованій для розгляду Верховною Радою». Петро Тулей наголосив, що керівництво МКП

наполегливо закликає владоможців відкликати проект та чекати висновків експертів МОП щодо відповідності проекту Трудового кодексу ратифікованим Україною конвенціям МОП, стосовно дотримання яких як КВПУ, так і МКП надали свої зауваження.

Отож робоча група запропонувала СПО об’єднань профспілок до керманичів держави з вимогою призупинити внесення на розгляд парламенту законопроект №1658 у другому читанні, а також ініціювати проведення зустрічі зі спікером Верховної Ради та головою Комітету ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення для узгодження позицій. Петра Тулея підтримали голова КВПУ Михайло Волинець та його заступниця Наталія Левицька, а також декілька інших учасників засідання. Проте більшість проголосувала за рішення, запропоноване головою СПО Григорієм Осовим, який повідомив, що за інформацією, наданою йому Національним координатором МОП в Україні Сергієм Савчуком, свої висновки Міжнародна організація праці може надіслати вже після прийняття Трудового кодексу. Отож, мовляв, чекати не має сенсу.

Також на засіданні йшлося про діяльність Фонду соціального страхування України та результати опрацювання законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо накопичувальної професійної пенсійної програми». З приводу останнього питання, то тут СПО  об’єднань профспілок продемонструвало завидну одностайність: не погоджувати запропонований документ, оскільки «у програмі не передбачається участь працівників, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком; відсутні розрахунки щодо прогнозних розмірів пенсійних виплат; не визначено гарантії збереження пенсійних коштів».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83