Загальні

СБУ закликає інформувати про діяльність незалежних профспілок ВАЖЛИВО!

Керівництву ДП «Мирноградвугілля» надійшов лист від Покровського міжрайонного відділу ГУ Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях. У кореспонденції надано вказівку невідкладно повідомляти СБУ про діяльність місцевих осередків Незалежної профспілки гірників України.  Органи Служби безпеки України зобов’язали роботодавця надавати їм інформацію про проведення профспілками трудових нарад, конференцій та інших заходів, виявлення намірів протестного характеру в шахтарському середовищі, пікетування адміністративних будівель, відмову від виконання робіт, спуску/підйому із шахти, голодування тощо.

«Дивує, те, що Службу безпеки України зовсім не турбують факти корупції у вугільній галузі чи заборгованість із заробітної плати, - прокоментував голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. – Борг перед шахтарями державного підприємства «Селидіввугілля» становить 100 мільйонів гривень. Не краща ситуація і на копальнях ДП «Мирноградвугілля», де також заборгували гірникам кругленьку суму. Проте структури СБУ не хвилює те, що люди, які працюють у надскладних умовах, не можуть придбати товари першої необхідності чи навіть найдешевші ліки, сплатити за комунальні послуги… Власне, вони позбавлені можливості задовольнити бодай найскромніші потреби. Я неодноразово на всіх можливих рівнях казав і кажу, що у вуглепромі під пильним наглядом «смотрящих» процвітає корупція, яка призводить не лише до руйнації галузі, але й до закриття як шахт, так і шкіл та дитячих садків, перебоїв у роботі громадського транспорту. Підприємства несвоєчасно здійснюють виплати до Пенсійного фонду та фондів соцстраху, як результат – страждають працівники, бо не можуть вийти на пенсію у належний термін. Однак СБУ на такі явища зовсім не реагує, безвідповідальність керівників її не цікавить. Складається враження, що структура виконує замовлення «смотрящих». У згаданому листі зазначено телефони: 06239521849, 0502549099. Закликаю шахтарів, їхніх дружин та всіх небайдужих громадян телефонувати за цими номерами і повідомляти, що вам немає за що купити хліба чи доїхати до роботи. Нехай у Службі безпеки України дізнаються, як насправді живуть люди».

Михайло Волинець також нагадав, що про згадану ініціативу СБУ Незалежна профспілка гірників України поінформувала послів провідних держав, а також структури міжнародного рівня, які опікуються питаннями дотримання прав та свобод.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83