Загальні

НПГУ закликає припинити тиск на незалежні профспілки ВАЖЛИВО!

Про корупцію у вугільній галузі і незаконний тиск силових структур на шахтарів та їхні незалежні профспілки йшлося на сьогоднішній прес-конференції. Участь у розмові взяли: очільник Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, голова первинного осередку НПГУ, голова місцевої організації НПГУ міст Селидове і Новогродівка Віктор Трифонов та ватажки первинних осередків НПГУ шахти «1/3 Новогродівська» ДП «Селидіввугілля» та шахти «Нововолинська №9» ДП «Волиньвугілля» відповідно Сергій Павлов та Василь Гура.

У вступному слові Михайло Волинець окреслив коло проблем, із якими стикається вугільна галузь, та вказав на їхні причини. Зокрема він наголосив на тому, що у вуглепромі процвітає корупція, чому сприяють «смотрящі», які фактично розпоряджаються фінансами та активами вугільних підприємств, та впливають на кадрові призначення, зокрема  керівниками шахт чомсь здебільшого стають особи переважно із окупованих територій. «Вочевидь, тому, що погоджуються працювати за корупційними схемами», - висловив припущення лідер НПГУ. 

Також Михайло Волинець продемонстрував присутнім копію листа, який надійшов керівництву  ДП «Мирноградвугілля» від Покровського міжрайонного відділу ГУ Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях. У кореспонденції надано вказівки невідкладно інформувати СБУ про  діяльність місцевих осередків Незалежної профспілки гірників України.  Органи Служби безпеки України зобов’язали роботодавця надавати їм інформацію про проведення профспілками трудових нарад, конференцій та інших заходів, виявлення намірів протестного характеру в шахтарському середовищі, пікетування адміністративних будівель, відмову від виконання робіт, спуску/підйому із шахти, голодування тощо. «По суті, це є грубим порушенням низки ратифікованих Україною конвенцій Міжнародної організації праці, Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та Конституції України», - акцентував очільник НПГУ.

На прес-конференції наголошувалося на тому, що Незалежна профспілка гірників України здійснює свою статутну діяльність із захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки виключно в правовому полі України, не допускаючи порушення норм Конституції і законів, що регулюють захист національних інтересів України. НПГУ

неодноразово зверталась до Президента України, Голови Верховної Ради, Прем’єр-міністра, міністра енергетики та вугільної промисловості з приводу критичної ситуації,  яка виникла у вугільній промисловості у зв’язку з недостатнім фінансуванням вугільної галузі.

У своїх зверненнях НПГУ зазначала, що політика уряду та профільного міністерства у вугледобувній галузі спрямована не на її розвиток, а на  занепад та знищення діючих підприємств. Однією з головних проблем на державних вугільних підприємствах є несвоєчасна  виплата заробітної плати.

Станом на 26. 04. 2018 року заборгованість працівникам галузі без врахування заробітної плати за квітень становить майже 350 мільйонів гривень. Тому шахтарі змушені постійно вдаватися до акцій протесту. Про це у своїх виступах зазначали Віктор Трифонов, Сергій Павлов та Василь Гура. Зокрема останній промовець навів такий факт. Копальня «Нововолинська №9», де він працює комбайнером очисного вибою, видала на-гора продукції, вартість якої становить два місячних фонди заробітної плати. Проте їм не виплатили ні копійки, тоді як на інших шахтах ДП «Волиньвугілля» люди хоч щось та отримали. «Звісно, гірники «Нововолинської №9» на таку несправедливіссть відреагували відповідним чином – сьогодні перша зміна відмовилася спускатися у вибій», - розповів Василь Гура.

Сергій Павлов зосередився на тому, що до цього часу не  вирішено питання  повернення вугільних пластів ВП «Шахта «Котляревська» та ВП «Шахта «1/3 Новогродівська» ДП «Селидіввугілля», які свого часу було передано структурам Олександра Януковича. У лютому 2018 року їх переоформлено на іншу компанію, яка за дивним збігом обставин також належить сину екс-президента-втікача. Якщо не повернути запаси вугільних пластів шахтам, то це загрожує закриттям трьох копалень із чотирьох, а в перспективі призведе до припинення діяльності усього ДП «Селидіввугілля».

«Ми з Сергієм Павловим представляємо депресивний район, куди частенько долітають снаряди системи «Град», - загострив увагу присутніх Віктор Трифонов. - А нас ще й до всього звинувачують у тому, що ми намагаємося розгойдати човен, тобто ускладнити ситуацію. У мене накопичилася ціла купа паперів із відповідями з різних інстанцій на наші численні звернення із воланнями про допомогу. Якщо охарактеризувати одним словом зміст тих відповідей, то це буде «пустозвонство» або ж «базікання». У профільному міністерстві людей, які хоч щось тямлять у вугільній галузі, фактично відсунули на задній план».

Слід зауважити, що кілька місяців тому на засіданні Ради голів Незалежної профспілки гірників України було прийнято звернення до керманичів держави  з вимогами:

звільнити із посади міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика;

погасити заборгованість із виплати заробітної плати шахтарям та забезпечити її своєчасну виплату у подальшому;

закріпити на законодавчому рівні перевагу використання вітчизняного вугілля перед імпортованим, що дасть змогу забезпечити енергетичну безпеку України.

На жаль, відповідей від Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра досі не отримано. А з Адміністрації Президента повідомили, що «звернення НПГУ надіслано для розгляду згідно з компетенцією до Кабінету міністрів України».

Підсумовуючи, голова НПГУ Михайло Волинець повідомив, що з приводу порушених питань поінформовано генерального директора Міжнародної організації праці  Гая Райдера та генерального секретаря Міжнародної конфедерації профспілок Шаран Барроу. Також надіслано офіційного листа очільнику Служби безпеки України Василю Грицаку із закликом негайно припинити порушення прав Незалежної профспілки гірників України та не допустити подібних незаконних дій співробітників СБУ в подальшому.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83