Загальні

Про збереження та розвиток трудового потенціалу і не тільки ВАЖЛИВО!

На засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради (НТСЕР), що відбулося 5 квітня, у порядку денному значилося усього лиш два питання: «Про збереження та розвиток трудового потенціалу України» і «Про пріоритетні напрями діяльності Національної ради на наступний період». Власне, про «напрями діяльності» йшлося хвилин десять, решту ж часу учасники заходу присвятили першому пункту. У вступному слові віце-прем’єр-міністр і голова НТСЕР Павло Розенко наголосив на важливості проблеми, яку планувалося всебічно обговорити.

Від виконавчої влади із доповіддю виступила перший заступник міністра соціальної політики Ольга Крентовська. Вона акцентувала увагу на тому, що на сьогодні вкрай гостро стоїть питання невідповідності наявного трудового потенціалу сучасним вимогам економічного і соціального розвитку країни. Основними причинами цього є: високий рівень смертності населення та низький рівень народжуваності; занижена ціна робочої сили; диспропорції в розмірах заробітної плати; трудова міграція кваліфікованої робочої сили за кордон; порушення трудових прав працівників, недоліки в системі охорони праці; наявність неформальної зайнятості.

За словами чиновниці, 2017 рік став переломним у ситуації з бідністю. «Уперше з 2013 року зафіксовано суттєве зменшення масштабів абсолютної бідності, що є свідченням підвищення рівня доходів громадян усіх верств населення, - наголосила вона. - Рівень абсолютної бідності (за доходами нижче фактичного прожиткового мінімуму) зменшився з 54,5 відсотка у 2016-му році до 39,4 відсотка у 2017 році. Серед працюючих цей показник зменшився на 18,5 відсотка».

Згодом голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець піддав нищівній критиці виступ Ольги Крентовської, зокрема і за наведені цифри. Обурили його і слова про те, що в країні нібито зменшився рівень бідності. «Цікаво було б дізнатися, хто і за якими критеріями визначає цей рівень, - зауважив він. – Чи знають узагалі посадовці, що шахтарі державних шахт, щоб отримати зароблене важкою працею, змушені вдаватися до страйків та інших протестних акцій?» Також профспілковий лідер наголосив на тому, що в Україні фактично нема соціального діалогу.

Під час обговорення першого питання було озвучено багато цікавих статистичних даних, зокрема щодо трудової міграції за кордон, яка має стійку тенденцію до зростання і вже за кілька років сягне загрозливих для вітчизняної економіки масштабів. Проблема потребує якнайскорішого вирішення на державному рівні, а тому й було вирішено запропонувати уряду, щоб він присвятив цій темі одне зі своїх засідань. Після тривалих дискусій НТСЕР ухвалила підготовлене заздалегідь рішення, у якому причаївся такий пункт: «Спрямувати спільні зусилля на прийняття проекту Трудового кодексу України, що відповідає міжнародним стандартам та виконує зобов’язання України згідно з Угодою про асоціацію».

З цього приводу Михайло Волинець на своїй сторінці у «Фейсбуці» написав: «В Угоді про асоціацію такої умови немає, а сам проект ТКУ містить рабські норми й знищує трудовий потенціал України. У Польщі серед усіх працівників-мігрантів 83% - українці! Молодь, яка отримала іноземний диплом, вже ніколи не повернеться працювати в Україну, а працюючих українців за кордоном близько 5 млн осіб. Люди або не розуміють катастрофічних наслідків прийняття ТКУ або зацікавлені в цьому».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83