Загальні

Обговорили стан та можливе реформування соціального діалогу в Україні (ВІДЕО) ВАЖЛИВО!

3 квітня у Києві відбувся круглий стіл «Стан та перспективи реформування соціального діалогу в Україні», у якому взяли участь представники органів влади, об’єднань  профспілок та роботодавців, громадських організацій, міжнародні експерти та  інші зацікавлені особи.   Захід проводився під егідою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства та Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС.  Під час дискусій говорили як про проблеми у цій сфері, так і про необхідні реформи, що наблизили б нас до ефективних перемовин європейського рівня.  У цьому круглому столі взяли участь й представники Конфедерації вільних профспілок України. 


 

Як зазначили організатори, таке зібрання було організоване з метою обговорити реальний стан  та можливі зміни у системі соціального діалогу в Україні, а також посилення співпраці між учасниками заходу. Під час дискусії також  обговорювали, чи  готові соціальні партнери до реформ у цій сфері та якими мають бути їх напрямки.

У багатьох виступах на круглому столі лунали критичні оцінки рівня соціального діалогу в нашій країні та  наводилися факти порушення чинного законодавства у цій сфері. Лідери профспілкових організацій, зокрема, звертали увагу на низький рівень охоплення колективними договорами трудівників та на практику невиконання положень цих документів. 

Жваву дискусію викликало й винесене на обговорення питання впровадження механізмів залучення громадських організацій до соціального діалогу.  Учасники круглого столу відзначили, що це могло б посилити ефективність перемовин щодо таких питань, як досягнення гендерної рівності та вирішення екологічних проблем. Водночас пролунали й застереження, що залучення громадських організацій може мати й негативні наслідки: більша кількість партнерів може затягувати ведення соціального діалогу й зробити його менш ефективним. Позицію Міжнародної організації праці щодо цього питання озвучив  її Національний координатор в Україні Сергій Савчук.

«МОП не проти участі неурядових громадських організацій у соціальному діалозі, - зазначив він. – Проте, це повинно не розмивати цей процес,  а підсилювати його».

29871640 195039491105302 8952784865767710444 o

Голова КВПУ Михайло Волинець у своєму виступі дав профспілкову оцінку реаліям ведення соціального діалогу та деяким законодавчим ініціативам у цій сфері.  Він розповів про боротьбу незалежних профспілок за права трудівників та приклади небажання влади й роботодавців вирішувати питання шляхом перемовин.

«Переконаний, що нам потрібно відверто і тверезо оцінювати рівень соціального діалогу у нашій країні, де можуть не виконуватися домовленості, досягнуті у ході перемовин, положення колективних договорів та угод, норми українського та міжнародного законодавства, - вважає профлідер. – Наша мета в рамках соціального діалогу – досягти суттєвого покращення рівня життя в Україні, забезпечити гідну зайнятість та гідну оплату праці, безпечні умови роботи, гендерну рівність на ринку праці. В ефективному соціальному діалозі повинні бути зацікавлені як профспілки, так і роботодавці й наша влада. Проте, ми бачимо, як на практиці порушуються права профспілок, як намагаються протягнути проект Трудового кодексу, де звужуються права профспілок й трудівників, послаблюються механізми колективного захисту. До речі, у своїх коментарях Міжнародна конфедерація профспілок висловила занепокоєння через невідповідність норм ТКУ основоположним документам МОП, у тому числі – Конвенції МОП №98 про застосування принципів права на організацію та на ведення колективних переговорів. Крім того, здійснюються спроби змінити ЗУ «Про соціальний діалог», ЗУ «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Часто спроби змінити законодавство робляться під гаслами впровадження європейського досвіду. Звісно, нам потрібно рівнятися на кращі практики європейських країн. Але чому зміни у законодавстві у цій сфері суперечать конвенціям МОП або нівелюють роль профспілок?»

 

 

 

Медіа

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83