Загальні

Обговорили виконання Угоди про створення зони вільної торгівлі між Канадою та Україною ВАЖЛИВО!

У рамках виконання Угоди про створення зони вільної торгівлі між Канадою та Україною у нашій країні з робочим візитом перебуває група експертів канадського уряду. Сьогодні відбулася зустріч за участі директора урядового Департаменту зайнятості та соціального розвитку Девіда Мерсьє і старшого аналітика  з політичних питань цієї структури Дженніфер МакКрі-Ложі, Національного координатора Міжнародної організації праці в Україні Сергія Савчука,  національного координатора проекту МОП «Поліпшення стану безпеки та гігієни праці у гірничодобувній промисловості» Ірини Пекшевої з представниками всеукраїнських профспілок. Зі сторони Конфедерації вільних профспілок України були присутні її голова Михайло Волинець, міжнародний секретар КВПУ Олеся Брязгунова та технічний інспектор Незалежної профспілки гірників України Сергій Сименко.  


 

У липні 2016 року  Канада та Україна уклали Угоду про зона вільної торгівлі, у якій регламентується й питання захисту трудових та соціальних прав громадян. Представники канадського уряду, які нині перебувають у Києві, цікавилися, як впроваджуватимуться положення розділу 13 «Праця» цього  документа та які виклики для цього треба подолати. Як відзначив Девід  Мерсьє, у всіх подібних угодах, які укладає канадський уряд з іншими країнами, велика увага приділяється питанням трудових та соціальних прав.

«У цьому напрямку наш уряд зацікавлений у співпраці з міністерством соціальної політики України, профспілками та організаціями роботодавців, - додав він. – Наразі ми хочемо дізнатися більше про ситуацію в Україні: звернути увагу на проблеми, які існують, та можливості їх подолання». 

Голова КВПУ Михайло Волинець розповів канадським урядовцям про існування нерівності та досить високого рівня бідності в нашій країні.  Під час обговорення ситуації з трудовими правами та охороною праці в Україні він звернув увагу на низку проблем: недотримання вітчизняного та міжнародного законодавства, низький рівень оплати праці, невиплати зарплат, забезпечення належного рівня охорони праці. Також профлідер підняв питання негативних наслідків для економіки та рівня життя громадян від корупції й призначення «неформальних наглядачів» у вугільній галузі.

«Хочу відзначити, що Угода про створення зони вільної торгівлі між Канадою та Україною дуже важлива для нас, адже у ній ґрунтовно відображені положення щодо забезпечення соціальних та трудових стандартів, - відзначив Михайло Волинець. – Ми, незалежні профспілки, всебічно підтримуємо імплементацію положень Глави 13 Угоди та вдячні канадському уряду і представникам МОП за співпрацю у цьому напрямку».

Представники уряду Канади подякували профспілківцям за ґрунтовний огляд соціально-економічної ситуації в Україні. 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83