Загальні

СПО профспілок: про бюджетників і тарифи «Укрпошти» ВАЖЛИВО!

Відбулося чергове засідання Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, на якому розглянуто низку важливих питань. Чи не найбільше уваги було приділено обговоренню процесу колективних переговорів з укладання Генеральної угоди на новий строк. З’ясувалося, що положення Генугоди в частині оплати праці не поширюються на працівників бюджетної сфери. На цьому наполягає урядова сторона. Та й загалом із бюджетниками вона воліє вести не переговори, а лише консультації.

«У жодному разі не йти на подібного роду поступки, - закликала присутніх заступник голови Конфедерації вільних профспілок України Наталія Левицька. - Нам треба зайняти чітку позицію. Інакше це буде розцінюватися як здача інтересів працівників бюджетної сфери». Її підтримали промовці з різних профспілкових об’єднань та очільник Вільної профспілки медичних працівників України Олег Панасенко, який запропонував прийняти відповідне звернення до усіх учасників соціального діалогу.

Зрештою певною мірою до сказаного дослухалися і до заздалегідь підготовленого рішення вписали пункт такого змісту: «Категорично засудити спроби учасників переговорів з укладання Генеральної угоди на новий строк від урядової сторони запровадити дискримінаційні норми ведення колективних переговорів, вилучаючи профспілки працівників бюджетної сфери від колективно-договірного процесу, що гарантовано міжнародним та українським законодавством». Трохи кострубато, але нічого не вдієш, бо цитата.

Розглянуто було також питання про виконання кошторису СПО об’єднань профспілок за минулий рік та затвердження фінансового документа на забезпечення діяльності згаданого органу на рік нинішній. Тут обійшлося без зайвої полеміки. А ось розгляд проекту наказу Міністерства інфраструктури «Про затвердження тарифів на приймання та доставку вітчизняних періодичних друкованих видань за передплатою» спричинив досить жваву дискусію. У необхідності такого кроку (зрозуміло, йдеться про підвищення згаданих тарифів) присутніх методично переконував перший заступник генерального директора з фінансових питань «Укрпошти» Олександр

Чернявський. Бо без цього, мовляв, ніяк! А тому вкрай треба коригувати тарифи на доставку преси на 24 відсотки з 1 липня, і ще на 19 відсотків – із 1 січня 2019 року. «Лише тоді ми зможемо вийти на нульову рентабельність», - запевнив посадовець. І тут же пообіцяв, що всі кошти від цієї оборудки (а як її інакше назвеш?) підуть на підвищення заробітної плати тих, хто найменше отримує у відомстві – листонош, операторів поштового зв’язку… Виявляється, в «Укрпошті» 19 тисяч осіб отримують близько 3100 гривень на місяць, що значно нижче встановленого державою мінімального рівня. Шкода, звісно, людей, однак ніхто чомусь не переймається тим, що керівництво структури за такої скрути може собі дозволити встановлювати платню, яка у сто з чимось разів (!) перевищує ставку рядового поштаря. Та й нещодавно (у січні, здається) «Укрпошта» вже  підвищувала ціни на свої послуги. Зокрема, пересилання поштових відправлень у межах України зросли на 12,3 відсотка, а за кордон – на 43,2 відсотка. Цікаво, чи позначилося це якимсь чином на статках листонош? Заступник голови КВПУ Петро Тулей вказав на ще одну подробицю: в «Укрпошті» діє вельми цікава система нарахування платні, яка залежить від того, де ти працюєш – у столичному регіоні чи, скажімо, у Тернопільській області. «Тобто за одну й ту саму виконану роботу люди отримують зовсім різні гроші. Що це як не дискримінація за географічним принципом?» - риторично запитав Петро Тулей і закликав присутніх не підтримувати наказ Міністерства інфраструктури. Проте до його слів не дослухалися.

Також на засіданні затвердили робочу комісію з визначення розміру мінімальної заробітної плати на 2019 рік, до складу якої увійшла і заступник голови КВПУ Наталія Левицька.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83