Загальні

Заборгованість із зарплати на державних шахтах зростає ВАЖЛИВО!

За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, станом на 8 березня цього року заборгованість із виплати заробітної плати гірникам державних вугледобувних підприємств становить 331,87 млн грн. При цьому варто зазначити, що тут не враховано невиплаченої заробітної плати за лютий ц. р., а це ще майже 500 млн грн. Тобто загальний борг перед гірниками знову наближається до 1 млрд грн.  

Шахтарям досі сповна не виплатили заробленого ще й за січень. Так, борг перед гірниками ДП «Мирноградвугілля» за перший місяць 2018-го складає  30,9 млн грн, ДП «Селидіввугілля» - майже 77 млн грн, ДП «Ш/у «Південнодонбаське» №1» - 33,2 млн грн, ДП «Шахта імені М.С. Сургая» - 13,9 млн грн.

У Луганській області шахтарям двох об’єднань «Первомайськвугілля» та «Лисичанськвугілля» досі не додали майже 100 млн грн. Борг перед гірниками Львівщини складає 23,4 млн грн, а ДП «Волиньвугілля» - 16,2 млн грн. При цьому у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості не обіцяють перерахувати підприємствам навіть частини заборгованих коштів раніше п’ятниці, 16 березня, посилаючись на необхідність дотримання усіх передбачених процедур та візувань паперів у Мінфіні та Держказначействі. Прискорити цей процес зможуть хіба що стихійні страйки шахтарів, як це вже було у лютому ц. р., коли після протестів гірників, міністерства енергетики та вугільної промисловості і фінансів разом із Антимонопольним комітетом та Держказначейством і за безпосередньої участі віце-прем’єра Володимира Кістіона врегульовували ситуацію із зарплатними боргами перед шахтарями в екстреному порядку.

До речі, міністри свою зарплатню отримують вчасно. Та ще й чималеньку. Приміром, згідно із даними, розміщеними на сайті Єдиного державного реєстру декларацій, дохід міністра енергетики Ігоря Насалика за 2017 рік зріс майже на 2 млн грн і склав 3,146 млн грн.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83