Загальні

Комітет з питань захисту прав жінок та гендерної рівності КВПУ: денонсація Конвенції МОП № 45 – не на часі ВАЖЛИВО!

До нас надходить інформація, що  в Україні хочуть  підняти питання денонсації Конвенції МОП № 45 про використання праці жінок на підземних роботах у шахтах будь-якого роду. Україна її ратифікувала ще у 1961 році. Згідно з цією конвенцією праця жінок будь-якого віку не може бути використана на підземних роботах у шахтах. 


 

Водночас, її норми передбачають, що національне законодавство може вилучити з-під згаданої заборони: жінок, що обіймають керівні посади і не виконують фізичної роботи; жінок, зайнятих санітарним та соціальним обслуговуванням; жінок, які опановують курс навчання і допущені до проходження стажу в підземних частинах шахти з метою професійної підготовки; інших жінок, які повинні опускатися від часу до часу у підземні частини шахти для виконання робіт нефізичного виду.

Чи можна сліпо денонсувати такий міжнародний документ, ігноруючи реалії нашої країни? Розширення економічних можливостей жінок не повинно супроводжуватися створенням ризиків для здоров’я жінок, у тому числі репродуктивного. Перед тим як говорити про денонсацію Конвенції №45 потрібно підняти низку інших важливих питань: необхідності проведення якісної атестації робочих місць на підприємствах вуглепрому; покращення умов праці для жінок, щоб не було загроз для репродуктивного здоров'я трудівниць й не порушувалося право жінок бути матір’ю. У цьому контексті актуальним буде й питання ефективності роботи інспекції праці. Нагадаємо,  що через мораторій на перевірки, інспектори могли здійснювати тільки позапланові перевірки.

Комітет з питань захисту прав жінок та гендерної рівності КВПУ закликає уряд та роботодавців вжити всіх заходів для забезпечення гідної праці для усіх.

Комітет з питань захисту прав жінок та гендерної рівності КВПУ

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83