Загальні

Одна з причин нещасних випадків – мораторій на перевірки ВАЖЛИВО!

Відбулося засідання постійно діючої комісії з охорони праці та промислової безпеки у вугільній промисловості Міністерства енергетики та вугільної промисловості, у якому взяв участь і голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. Під час засідання було зазначено. що на підприємствах вуглепрому за перший місяць нинішнього року було зафіксовано 73 нещасні випадки (у січні 2017-го – 59).

А напередодні було опубліковано статистичні дані по всіх галузях економіки. Так ось, у січні цього року кількість нещасних випадків зі смертельним наслідком зросла на 50% - порівняно з аналогічним періодом 2017-го, на об’єктах котлонагляду та підйомних споруд – 8 (у січні минулого року – жодного), на підприємствах машинобудівної промисловості – 35 (проти 29), на транспорті - 37 (проти 31). Загалом з початку року на виробництві загинуло вже 39 осіб.

Однією з причин збільшення кількості травмованих і померлих, на думку експертів, став мораторій на перевірки умов праці. Тож Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроект про зміни до законів щодо створення належних, безпечних і здорових умов праці  №8045. Документ передбачає зняття мораторію на перевірки підприємств у контексті дотримання трудового законодавства, охорони і гігієни праці та гірничого нагляду, а також виконання вимог низки міжнародних договорів. Правом проводити такі перевірки наділяється Державна служба України з питань праці. Аби запобігти корупції під час проведення перевірок, уряд чітко визначить предмет і частоту перевірок, а також сформує індивідуальний перелік вимог щодо безпеки праці.

Відновлення можливості проводити перевірки дотримання законодавства з питань праці має захистити права найманих працівників, зменшити кількість нещасних випадків на особливо небезпечних виробництвах. Йдеться про недопущення трагедій, на кшталт тієї, що торік сталася на шахті «Степова» ДП «Львіввугілля», коли травмувалося 36 шахтарів, а восьмеро гірників загинули.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83