Загальні

Обговорили співпрацю з МОП та профспілками Данії ВАЖЛИВО!

20 лютого лідери та активісти Конфедерації вільних профспілок України зустрілися з представниками місії експертів Міжнародної організації праці (МОП) та профспілок Данії. Профспілківці запросили іноземних гостей до офісу Вільної профспілки залізничників України та Конфедерації вільних профспілок України. У ході зустрічей вони розповіли про діяльність незалежних профспілок, обговорили майбутній проект «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні», який впроваджуватиметься МОП за підтримки Данії, та можливості подальшої співпраці з данськими колегами. 


 

До міжнародної делегації увійшли представники: Міжнародної організації праці - завідувач сектором Європи Бюро МБП з питань діяльності трудящих Серґеус Ґловацкас  (Женева) та старший спеціаліст з питань діяльності трудящих регіонального офісу МОП Маґнус  Берґс (Будапешт), Конфедерації профспілок Данії (LO) – радники з міжнародних питань Єнс  Ерік  Орт та Расмус Раб’єрґ  Нільсен, керівник  управління стратегічного та навчального розвитку Ради цього профоб’єднання Філіп Нордентофт  та Об'єднаної федерації данських робітників (3F) – Йонас  Девантьє. Також на зустрічах були присутні національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук та проектний координатор Андрій Фіголь.

DSC 0021

Представники ВПЗУ відверто розповіли гостям про проблеми, які стоять перед профoб’єнанням, та непросту боротьбу за трудові права працівників транспортної галузі.

«Сьогодні ми піднімаємо питання підвищення заробітної плати працівникам ПАТ «Укрзалізниця», - розповів голова ВПЗУ Володимир Козельський. – Ми переконані, що наші трудівники заслуговують оплату праці європейського рівня. Ми намагаємося показати керівництву, що це також необхідно зробити, щоб наші фахівці масово не виїжджали з країни. Крім того, звертаємо увагу, що оплата праці представників робітничих професій у десятки тисяч разів нижча, ніж інженерно-технічного персоналу ПАТ «Укрзалізниця». Ми знаємо, що у європейській практиці така різниця між зарплатами в середньому – 1:12. ВПЗУ вже неодноразово проводила акції протесту, й якщо до наших вимог не дослухатимуться, готові вкотре до них вдаватися. Та хотілося б вирішувати всі питання у рамках соціального діалогу».

DSC 0050

У свою чергу член Ради голів ВПЗУ Петро Єфимович акцентував увагу на проблемі охорони праці на «Укрзалізниці» й зауважив, що профспілківці ставлять питання проведення атестації робочих місць на відповідність їх технологічним процесам і картам. Голова Полтавського обласного об’єднання КВПУ, заступник голови Вільної профспілки машиністів локомотивного депо "Кременчук", машиніст Максим Москалець розповів іноземними гостями про досвід проведення так званого «італійського страйку» (роботи за інструкціями) у його депо. Заступник голови КВПУ Петро Тулей розповів гостям про те, що страйкувати в Україні можуть не всі, зокрема  й залізничники.

«Ще у 2014 році члени незалежної профспілки, співробітники авіакомпанії «АероСвіт» виграли в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) справу щодо права на страйк, - зазначив він. –  Це була історична подія для України та міжнародного профспілкового руху. Проте досі не внесені зміни до українського законодавства відповідно до рішення ЄСПЛ у справі «Тимошенко та інші проти України».  Зараз ми боремося за виконання цього рішення та зняття обмеження права на страйк на транспорті».

DSC 0042

Голова ППО ВПЗУ локомотивного депо «Київ-Пасажирський» Олександр Нечипоренко говорив про діяльність своєї первинки, а також зробив невеличкий екскурс в історію українського профспілкового руху. Він розповів про всеукраїнські страйки працівників транспорту у 1992 році, у яких сам брав участь, та судові справи проти страйкарів. Залізничники також провели для гостей невеличку екскурсію у депо.

DSC 0010

Опісля відбулася вже зустріч з міжнародною делегацією у центральному офісі КВПУ, до якої долучилися:  голова КВПУ Михайло Волинець, його заступники Наталія Левицька, Петро Тулей, голова Вільної профспілки медичних працівників України Олег Панасенко,  голова ППО НПГУ ПАТ «Суха Балка» Сергій Барабашук, голова МО НПГУ м. Нововолинськ Сергій Макаров, голова МО НПГУ у м. Селидове і Новогродівка Віктор Трифонов, голова ППО НПГУ шахти «1\3 Новогродівська» Сергій Павлов, голова ППО ВПМПУ клінічної лікарні «Феофанія» ДУС Юрій Бабак, голова МК КВПУ Олеся Брязгунова та юрист НПГУ Гліб Колесов. Профспілківці розповіли про складну та подекуди небезпечну боротьбу за трудові права  і справедливість.

DSC 0074

«Незалежним профспілкам доводиться діяти в умовах тиску, - констатував Михайло Волинець. – На цій зустрічі присутній Сергій Барабашук, профспілка якого брала участь у триденному протесті під землею з вимогою підвищити заробітну плату. Він витримав психологічний тиск, його навіть побили, але він продовжує відстоювати інтереси працівників. Також на сьогодні з нами мав бути голова ППО НПГУ шахти «Інгульська» Дмитро Бондарєв. У листопаді минулого року він з колегами провів підземну акцію протесту з вимогою справедливої оплати праці. Після цього на 94 гірників, які протестували, адміністрація подала до суду за начебто незаконно проведений страйк. Завдяки профспілковому юридичному захисту НПГУ, міжнародній підтримці, перемовинам вдалося знайти порозуміння, і підприємство відкликало позовну заяву, а суд залишив її без розгляду».

Профлідер зауважив, що нині незалежні профспілки борються за виплату заборгованих зарплат, збереження робочих місць та дотримання трудового законодавства. Крім того, їм доводиться протистояти корупції, яка негативно відображається на рівні життя трудівників. Голова КВПУ також розповів, що зараз в Україні є загроза ухвалення у другому читанні нового Трудового кодексу, який суттєво звужує права працівників та профспілок.

«Зокрема, норми цього законопроекту №1658 фактично нівелюють такий важливий механізм захисту трудових прав, як колективні перемовини, - зауважив Михайло Волинець. – Також норми Трудового кодексу знецінюють роль профспілок. Загалом чимало положень законопроекту суперечать нормам Конвенцій МОП. З цього приводу ми зверталися до Міжнародної конфедерації профспілок, до якої входить КВПУ. МКП зі свого боку проаналізувала документи і виокремила  низку загрозливих норм. Міжнародна організація звернулася до очільників нашої країни з проханням не ухвалювати законопроект у такій редакції».

У ході зустрічі профспілківці з гостями обговорили питання співпраці. Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук  розповів про майбутній проект «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні», який отримав підтримку уряду Данії. Він спрямований на поліпшення можливості працевлаштування молодих людей, жінок та інших осбі, які мають ризики виключення з ринку праці.

«Ми сподіваємося, що упродовж наступних п’яти років, коли впроваджуватиметься проект,  нам вдасться кардинально змінити на краще ситуацію на українському ринку праці, -  сказав Сергій Савчук. – Звісно, для успіху у цій справі важливим є залучення профспілок».

У свою чергу Наталія Левицька та Петро Тулей надали пропозицій та розповіли про очікування щодо проекту збоку КВПУ. Вони висловили сподівання, що співпраця з МОП та данськими профспілками буде плідною.

DSC 0124e

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83