Загальні

Застереження із Маніфесту: лише перекриттями доріг ситуація не обмежиться ВАЖЛИВО!

Ситуація у вугільній галузі залишається вкрай складною. Зарплату шахтарям своєчасно не виплачують, видобуток українського вугілля зменшується. «При цьому ми продовжуємо закуповувати вугілля за кордоном, - написав на своїй сторінці у Facebook голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. - Що ж виходить? Може, необхідно закрити всі підприємства в Україні й завозити вугілля з-за кордону?! Адже вже десять років я чую, що треба розвивати власну вугільну галузь, але жодних реальних кроків для цього немає. Нікого з владоможців, схоже, не хвилює, що буде з нашими шахтарями та їхніми родинами, коли у них немає грошей, щоб купити хліба чи молока для дітей. Хіба можна вважати подібну ситуацію нормальною для країни, у якій запасів вугілля на 834 роки?! Та ми самі за бажання можемо продавати вугілля за кордон».

Далі він пропонує ознайомитися з вимогами Маніфесту шахтарів України, підписаного лідерами Незалежної профспілки гірників України та Профспілки працівників вугільної промисловості.
1. Своєчасне виконання зобов’язань перед державними вугледобувними підприємствами. Недопущення зарплатних боргів. Інвестування у вугільну галузь для розвитку шахт. Невжиття заходів з метою усунення ризиків в енергетичній галузі в умовах війни вважати диверсією проти України.                                                                                                                               

2. Зменшення закупівлі іноземного вугілля. Здійснення дієвих кроків для збільшення власного видобутку, розвитку галузі та захисту шахтарів, що дасть змогу погасити існуючу заборгованість і вчасно виплачувати гідну зарплату гірникам.                     

3. Зобов’язати всі ТЕС і ТЕЦ терміново переобладнати існуюче устаткування на спалювання замість антрациту українського вугілля, що видобувається у Волинській, Дніпропетровській, Львівській, Донецької та Луганській областях. Це зменшить потребу в антрациті і створить умови для розвитку української вугільної промисловості. Ми повинні повністю відмовитися від роботи на антрациті, який купуємо за кордоном.                                                                                                                                                                   

4. Терміново закріпити на законодавчому рівні перевагу використання українського вугілля перед іноземним. Це дозволить уже цього року зменшити обсяги закупівлі антрациту на 2 млн тонн на суму 5 млрд грн, що сприятиме збереженню коштів на закупівлю обладнання для видобутку українського вугілля, зменшення його собівартості, вирішення існуючих проблем шахтарських колективів.

5. Забезпечити можливість постачання вугілля із контрольованої території залізничним транспортом на всі українські ТЕС. До тих пір, поки деякі українські електростанції залишаються відрізаними від залізничних колій та вугледобувних підприємств, є ризик їхньої блокади з російської сторони.                                                                                                                               

Закликаємо трудові колективи усіх шахт приєднуватися до цієї ініціативи! Ми оголошуємо збір підписів на підтримку цього Маніфесту для забезпечення пріоритетності видобутку українського вугілля! Якщо влада не зрозуміє важливості висунутих гірниками ініціатив та умов, то не обійдеться без радикальних заходів, лише перекриттями доріг ситуація не обмежиться.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83