Загальні

Вирішено підняти індикативну ціну вугілля ВАЖЛИВО!

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), прийняла рішення підняти індикативну ціну вугілля в структурі оптової ринкової ціни на електроенергію в 2018 році, на основі якої розраховуються тарифи для кінцевих споживачів. 

«Індикативна ціна вугілля  становить 83,08 долара за тонну, що на 25,8%, або на 16,4 долара за тонну вище за індикативну ціну вугілля, яка враховувалася при перегляді прогнозної оптової ринкової ціни (ОРЦ) на 2017 рік», - повідомляється на сайті НКРЕКП. Також наголошується, що в листопаді на європейському ринку склалася середня ціна вугілля на рівні 93 долари за тонну, що на 11,9% більше за значення, від якого відштовхується комісія для розрахунку ОРЦ на 2018 рік.

«З огляду на зазначене, індикативна ціна вугілля для ТЕС та ТЕЦ України має становити 2 425 грн/т (без ПДВ та витрат на транспортування)», - йдеться у повідомленні.

За словами, заступниці голови Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Наталії Левицької, яка була присутньою на  засіданні НКРЕКП, зростання ціни однієї тонни вугілля з нинішньої  - 2,2 тис. грн до 2,425 тис. грн за тонну дасть можливість не тільки підвищити заробітну плату гірникам, а і якоюсь мірою отримати кошти для модернізації  вугледобувних підприємств. «Маємо думати над тим, як розвивати галузь, нарощувати з кожним роком видобуток вітчизняного вугілля, а не орієнтуватися на заморську продукцію. Інакше – на вуглепром чекає занепад, а тисячі шахтарів залишаться без роботи», - зазначила Наталія Левицька.

До речі, на вчорашньому засіданні уряду Прем'єр-міністр Володимир Гройсман дав Міністерству енергетики та вугільної промисловості термін у три місяці на підготовку покрокового плану реформування вугільної галузі.

«Нам потрібно нарощувати видобуток власного вугілля в Україні. І це питання номер один... За три місяці повинен бути чіткий і зрозумілий результат для галузі, шахтарів і уряду, - наголосив очільник Кабміну. Також він додав, що всі державні шахти необхідно вивести на беззбитковий рівень

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83