Загальні

Закликають розпочати переговори з укладення Генеральної угоди ВАЖЛИВО!

Відбулося чергове засідання Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, у якому взяли участь очільник Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець та заступниця голови КВПУ Наталія Левицька.

Порядок денний передбачав розгляд кількох питань. Зокрема йшлося про стан виконання Генеральної угоди на 2016-2017 рр. за перше півріччя 2017-го та пропозиції щодо внесення змін і доповнень до неї. Перший заступник голови СПО об’єднань профспілок Олександр Шубін констатував, що спільна робоча комісія повноважних представників сторін соціального діалогу дійшла висновку, що 5 положень Генугоди виконано, 125 – виконується, 20 – виконується частково. «А ось 23 положення сторони віднесли до розбіжностей, - зазначив доповідач. – Це зокрема стосується виконання зобов’язань щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати; здійснення упереджувальних заходів щодо мінімізації негативного впливу підвищення цін і тарифів; запровадження окремого обліку виробничих травм та профзахворювань; удосконалення системи пільгового пенсійного забезпечення; законодавчого застосування нових підходів щодо методології визначення прожиткового мінімуму відповідно до конвенцій Міжнародної організації праці».

Після доволі жвавого і тривалого обговорення учасники засідання дійшли висновку, що положення Генугоди реалізовуються не повною мірою. Також було ухвалено заяву щодо переговорного процесу з укладення Генеральної угоди на новий строк. Окрім іншого, у ній наголошується: «Для забезпечення безперервності регулювання соціально-трудових відносин нова Генеральна угода має собою замінити чинну. СПО об’єднань профспілок впевнений, що Генеральна угода, укладена на 2016-2017 рр., відповідно до вимог ст. 9 Закону України «Про колективні договори і угоди», продовжуватиме діяти до того часу, поки сторони не укладуть нову, або не переглянуть чинну. Однак, враховуючи затягування переговорів іншими сторонами, є ризик появи правового вакууму регулювання соціально-трудових відносин, оскільки представники сторони роботодавців нещодавно заявили, що чинна Генеральна угода, з їхньої точки зору, завершує свою дію 31 грудня 2017 року». Профспілківці закликали сторони соціального діалогу «негайно розпочати колективні переговори з укладення Генеральної угоди на новий строк, забезпечити виконання норм і положень законів України та створення умов для цивілізованого регулювання соціально-трудових відносин.

Не менш цікавим було обговорення і другого питання порядку денного – «Про дії СПО об’єднань профспілок на виконання рішення Комітету ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення «Про схвалення рекомендацій «круглого столу» на тему: «Соціальний діалог як інструмент взаємодії громадянського суспільства і держави». Тон розмові задав заступник голови СПО об’єднань профспілок Михайло Волинець, який брав безпосередню участь у засіданні згаданого «круглого столу». За його словами, за намаганнями залучити до соціального діалогу представників інститутів громадянського суспільства фактично відбувається «розмивання ролі профспілок». «Хочу нагадати, що в Законі «Про соціальний діалог в Україні» жодних згадок про неурядові чи якісь інші громадські організації немає, - наголосив він. - Попри це чітко простежується намагання залучити до процесу ведення переговорів із роботодавцями та урядовою стороною саме представників громадських організацій. У такий спосіб послаблюється роль профспілок».

Підтвердження цих слів можна знайти у Рекомендаціях того ж таки  «круглого столу», де зазначається: «Класична форма соціального діалогу стає недостатньою для врегулювання багатьох суспільних проблем. Профспілки та роботодавці не завжди можуть повною мірою забезпечити захист різноманітних інтересів усіх верств суспільства. Практика соціального діалогу поширюється на структури третього сектору (об’єднання громадян, інститути територіального, професійного, економічного самоуправління)».

Зрештою після нетривалого обговорення було вирішено створити Робочу групу (одним із її співголів став Михайло Волинець), яка має докладно вивчити це питання і запропонувати консолідовані пропозиції до законопроекту «Про внесення змін до Закону ««Про соціальний діалог в Україні» (щодо залучення інститутів громадянського суспільства)», підготовленого профільним комітетом ВР.

Наостанок учасники засідання розглянули питання щодо відзначення в Україні Дня професійних спілок. З цього приводу вирішено звернутися до Президента України, Верховної Ради та Кабінету міністрів з проханням підтримати ініціативу – встановити в календарі державних і професійних свят День профспілок.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83