Загальні

Рада голів ВПМПУ: відверто, критично і емоційно ВАЖЛИВО!

Відбулося чергове засідання Ради голів Вільної профспілки медичних працівників України, на якому розглянуто низку актуальних питань. Зокрема йшлося про визначення подальшої діяльності ВПМПУ щодо стратегії розвитку охорони здоров’я, затвердження нового складу керівного органу ВПМПУ, обрання заступників голови ВПМПУ та, власне, звіт очільника Вільної профспілки медичних працівників України Олега Панасенка. 

Щоб не дійшло до конфронтації

Попервах оргкомітет заходу планував, щоб відбулася невимушена розмова у формі жвавої дискусії, під час якої кожен охочий поділився б своїми міркуваннями та пропозиціями щодо того, як поліпшити профспілкову роботу. Однак значна частина присутніх зажадала, щоб усе було, «як у людей»: тобто, неодмінно - порядок денний, а тоді вже похідне – регламент і таке інше. Зрештою, так і вчинили. Але певна нервовість, спричинена організаційними огріхами, давалася взнаки й надалі. Голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець, який у своєму щільному графіку викроїв годинку, щоб завітати на захід, одразу ж звернув на це увагу. «Бачу, що у вас тут панує напрочуд демократична атмосфера. Це добре. Відчувається, що серед учасників засідання є певне тертя і навіть протистояння. Це також нормально. Але, відверто кажучи, я зовсім не хотів би, щоб це переросло у якусь конфронтацію. Повірте, у вас багато спільних невирішених проблем, розв’язати які ви зможете лише спільними зусиллями, тобто разом».

Є впливовою і згуртованою силою

Що вдалося цьогоріч здійснити, а чого, на жаль, ні, - докладно розповів Олег Панасенко. За його словами, у 2017-му  Вільна профспілка медичних працівників України вкотре продемонструвала, що насправді є впливовою і згуртованою силою, свідченням чого є її участь у кількох потужних акціях протесту, спрямованих проти так званого реформування галузі. Долучилася ВПМПУ і до проведення Національного форуму охорони здоров’я, який мав неабияке значення для всієї медичної спільноти, адже на зібрання прибуло 960 делегатів з усієї України. Десь із місяць тому на запрошення Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я представники очолюваної Олегом Панасенком взяли участь у засіданні круглого столу «Запровадження загальнообов'язкового соціального медичного страхування в Україні». А ще ВПМПУ займається такою марудною і малопомітною (але водночас – і потрібною) справою, як листування – із різними інституціями та установами.

Олег Панасенко подякував усім, хто долучився до вуличних протестних акцій, а також роздавав листівки, писав звернення до депутатів усіх рівнів – від місцевого до Верховної Ради.

Привертали увагу влади та суспільства

Перший заступник голови ВПМПУ, очільник незалежної профспілки працівників швидкої допомоги в Запорізькій області Анатолій Сидоренко у своєму виступі, окрім іншого, зосередився на нещодавніх подіях, коли

упродовж цілого тижня о 12-й годині на всіх машинах швидкої допомоги, мов за командою, вмикалися мигалки і сирени. «У такий спосіб медики вкотре  привертали увагу влади та суспільства до знищення своєї професії шляхом «реформування», - зазаначив він. - З усіх регіонів України тільки одна область – Волинська – ратує за парамедиків, – зазначив він. – Пояснюють це тим, що, маючи «корочку» парамедика, можна за хороші гроші працювати в Польщі. Це, звичайно, добре, але як бути нашому населенню? У чому принципова відмінність між лікаром і парамедиком? Останні не ставлять діагноз - для цього всіх хворих і постраждалих треба везти до стаціонару. А наші лікарі і фельдшери діагностують і надають допомогу вже на місці. Крім того, у нас немає інструкторів з парамедицини, оскільки їх ще не підготовлено в достатній кількості, немає відповідних навчальних закладів з необхідним для підготовки парамедика обладнанням».

На останнє твердження хтось зауважив: «Деякі коледжі вже готуються навчати парамедиків».

Бракує солідарності між собою

Виступ голови незалежної первинної профспілкової організації ВПМПУ Комунальної установи «Запорізька станція швидкої медичної допомоги» Вікторії Удовіченко був досить критичним і емоційно насиченим. «Нас, фельдшерів, не треба переучувати, як це планує Міністерство охорони здоров’я, - зазначила вона. - Знаю, що на «Урядову лінію» телефонують люди і вимагають припинити нищити «швидку». Але до них ніхто не дослухається.

Попри шалений спротив народу, профспілок, громадських організацій, порушуючи чинне законодавство України про профспілки, соціальний діалог, ігноруючи Генеральну та Галузеву угоди, підписуються недолугі, не підкріплені нічим накази МОЗу та Мінекономрозвитку про впровадження нових неіснуючих в країні професій, винищуються фахівці на швидкій допомозі, фактично підписано вирок хворим і постраждалим у невідкладних станах. До програм перенавчання фахівців у системі екстреної медичної допомоги закладаються цеглини корупційних схем».

Звернула Вікторія Удовіченко увагу й на те, що, на її думку, у діяльності ВПМПУ «бракує комунікації, солідарності між собою». Як приклад, згадала Світлану Поліщук, голову первинки із Токмака Запорізької області, яку фактично змусили звільнитися. «Що ми зробили, щоб захистити її? – риторично звернулася до присутніх. – Ми, як профспілкова структура повинні були належним чином відреагувати на цей факт». Кілька слів сказала і про форми протесту. «Акції треба планувати заздалегідь і ретельно їх готувати. Вони мають бути такими, щоб про них знали, тоді й ефект від їх проведення буде належний», - підсумувала вона.

У заключному слові Олег Панасенко подякував усім учасникам засідання, а особливо тим, хто взяв щонайактивнішу участь в обговоренні злободенних питань, пообіцяв, що обов’язково врахує критичні зауваження, що лунали на його адресу.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83