Загальні

Викладачів коледжу звільняють під час навчального року! ВАЖЛИВО!

У Дніпропетровському педагогічному коледжі Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, у якому здобувають освіту 1100 студентів, відбувається незаконне масове звільнення всього трудового колективу. 167 працівників опиняться на вулиці. Та ще й під час навчального року! А все тому, що  Дніпропетровська обласна рада вирішила ліквідувати коледж як структурний підрозділ університету, натомість створивши новий навчальний заклад - «Дніпропетровський педагогічний коледж Дніпропетровської обласної ради». 

З огляду на всі ці перипетії та послуговуючись інформацією, наданою головою тамтешньої первинки Вільної профспілки освіти і науки України Ларисою Колесник, очільник Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець звернувся до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана і Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської та ознайомив їх із ситуацією, що склалася у Дніпрі.

«Трудовий колектив Дніпропетровського педагогічного коледжу Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара вважає, що його ліквідація пов'язана з наміром зацікавлених осіб отримати доступ до майнового комплексу коледжу, - зазначається у зверненні. - Прийняття Дніпропетровською обласною радою 29 липня 2016 року рішення №84-5/VII про створення «Дніпропетровського педагогічного коледжу Дніпропетровської обласної ради», а фактично заплановану ліквідацію Дніпропетровського педагогічного коледжу ДНУ збіглося з тим, що в липні 2016 року поряд з педколеджем розпочалося будівництво елітного житлового комплексу «Комфорт-сіті». 

У 2006 році вже здійснювалася спроба захоплення частини території педколеджу під будівництво комерційного центру на підставі рішення Дніпропетровської міської ради. Але після тривалої боротьби профспілки, викладачів, студентів за збереження території навчального закладу (який розташований на «червоній лінії» міста) рішення міськради щодо будівництва було скасовано. 

6 листопада всі 167 працівників Дніпропетровського педагогічного коледжу отримали персональні попередження про наступне звільнення.

Дії щодо вивільнення працівників коледжу протягом навчального року суперечать положенням Колективного договору Дніпропетровського педагогічного коледжу ДНУ ім. О.Гончара (розділ 2, п.8 – «У випадку об’єктивної необхідності скорочення чисельності педагогічних працівників провести його після закінчення навчального року»), а також порушують положення Галузевої угоди на 2016-2020 роки (п.5.3.5.), де вказано: «Здійснювати звільнення педагогічних та науково-педагогічних працівників у зв’язку із скороченням обсягу роботи тільки після закінчення навчального року».

Новоутворений навчальний заклад «Дніпропетровський педагогічний коледж» Дніпропетровської обласної ради» отримав ліцензію на здійснення освітньої  діяльності відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 1-л від 06.01.2017 р. «Про ліцензування освітньої діяльності», хоча на той момент не мав у штаті жодного викладача, не мав студентів (що не відповідає вимогам для отримання ліцензії), а  його розташування визначено за адресою функціонуючого педколеджу ДНУ ім. О.Гончара».

У листі також зазаначається, що роботодавець проігнорував звернення голови тамтешньої первинної профспілкової організації ВПОНУ Лариси Колесник, залишивши без відповіді листи щодо проведення консультацій з профспілками про заходи щодо запобігання звільненням чи зведенню їх кількості до мінімуму. Без належної реакції залишилось також спільне звернення №19/17 від 19.10.2017 р. від профспілкових організацій, що діють у коледжі ДНУ імені Олеся Гончара та об'єднують увесь трудовий колектив закладу, до міністра освіти і науки Лілії Гриневич, голови Дніпропетровської обласної ради Гліба Пригунова, голови Дніпропетровської обласної держадміністрації Валентина Резніченка, директора департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА Олексія Полторацького та ректора Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара Миколи Полякова.

«Масове звільнення працівників Дніпропетровського педагогічного коледжу Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, відбувається незаконно, з порушенням прав працівників та повним ігноруванням прав профспілок, встановлених чинним законодавством України, норм міжнародного права та зобов'язань, які взяла на себе Україна, підписавши Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, - наголошується у зверненні. - Студенти та їхні батьки готові вдатися до масових акцій протесту з перекриттям вулиць та блокуванням будівель».

Насамкінець профспілковий лідер закликав високопосадовців «здійснити всі можливі дії в межах наданих повноважень, щоб припинити процес незаконного масового звільнення працівників Дніпропетровського педагогічного коледжу Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара та не допустити порушення конституційних прав громадян України».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83