Загальні

Про що «забув» сказати Прем’єр-міністр ВАЖЛИВО!

Сьогодні, виступаючи перед представниками ЗМІ з усіх регіонів України на засіданні Національного прес-клубу реформ «Децентралізація: підсумки та досягнення 2017 року, завдання на наступний рік», Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав, що до 2020 року зникнуть черги до дитячих дошкільних закладів, бо їх в Україні стане стільки, що всі батьки зможуть при бажанні без проблем влаштувати туди своїх дошкільнят. 

«Шкода, що глава уряду вдався до відвертої брехні. Бо зараз, приміром, на Донбасі та й у інших шахтарських регіонах все відбувається з точністю до навпаки – дитсадки масово закриваються, - говорить голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець. – До того ж, у зв’язку зі створенням «Національної вугільної компанії» цей процес ще й значно прискориться. Бо згідно із розпорядженням Кабміну, всі державні вугледобувні підприємства мають уже до кінця нинішнього року передати об'єкти соціальної сфери, до яких належать і дитсадки, на баланс місцевих бюджетів. А місцеві органи влади, не маючи змоги відмовитися, так само, як і коштів для утримання дитячих дошкільних закладів, просто закривають їх. Щоправда, деякі міські адміністрації чесно зізнаються, що не в змозі фінансувати дитячу установу, тому й відмовляються приймати її на свій баланс. Наприклад, так відбувається у Мирнограді Донецької області із дитсадками «Попелющка» та «Райдуга», які зараз належать ДП «Мирноградвугілля».

Похвалився Прем’єр-міністр і суттєвим, як на його думку, підвищенням зарплати українців. Тільки «забув» сказати про значне зниження її купівельної спроможності. Бо нині зубожіння населення більше, ніж у 2008 році, коли тривала світова економічна криза. І хоча, за статистикою, середня зарплата за ці роки зросла майже на 110 %, ціни на основні продукти харчування підвищилися на 270-490 %. Якщо говорити простими словами, зараз українці за свою місячну зарплату можуть собі дозволити придати в 1,5-2,5 раза менше продуктів, ніж, у 2008 році. Та й навіть за розрахунками Мінсоцполітики, зараз реальна вартість місячного споживчого кошика перевищує 7 тис. грн, у той час як уряд затвердив його у розмірі 1600 грн». 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83