Загальні

Президія НПГУ підтримала первинку ВАЖЛИВО!

Оскільки на первинну профспілкову організацію НПГУ Головного управління Держпраці України у Донецькій області продовжується тиск з боку адміністрації, питання про перешкоджання діяльності первинки та спробу її рейдерського захоплення керівництвом змушена була розглянути Президія Незалежної профспілки гірників України, засідання якої відбулося у Павлограді.

Як ми вже повідомляли, саме завдяки роботі первинного осередку НПГУ було виявлено численні факти корупції та розкрадання бюджетних коштів керівниками і посадовими особами Головного управління Держпраці у Донецькій області. Стосовно семи з них відкриті кримінальні провадження, справи розглядаються у судах. І саме після того, як голова ППО НПГУ Дмитро Самохвалов та заступник голови Конфедерації вільних профспілок України Донецької області Олег Ліщенко вказали на факти фінансових зловживань і корупції у Головному управління Держпраці у Донецькій області, а йдеться про  розкрадання значних бюджетних коштів (майже 680 тис. грн), розпочалися утиски. Дарма, що на підставі виявлених профспілківцями фактів, стосовно посадовців Головного управління було заведено кримінальну справу №42016051670000088, а головному бухгалтеру повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) ч.3 ст.358 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) ч.1,2 ст.366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України і нині триває судовий процес, а заступник начальника Головного управління Держпраці у Донецькій області Світлана Кущинська на даний час - у всеукраїнському розшуку, керівник згаданої вище структури Володимир Шубін розпочав дискредитаційну кампанію – розміщував на своїй сторінці у мережі Facebook образливі та провокаційні дописи про діяльність Незалежної профспілки гірників України загалом та первинки і її активістів зокрема, що є неприпустимим для державного службовця.

Згодом дійшла справа й до рішучіших дій. Проти Олега Ліщенка було відкрито дисциплінарне провадження з одночасним відстороненням від посадових обов’язків. А підставою для цього стало те, що він вимагав належного проведення розслідування нещасного випадку, що стався з начальником спеціалізованого відділу геолого-маркшейдерського нагляду, переробки корисних копалин, реструктуризації та шахтного будівництва управління гірничого нагляду Дмитром Самохваловим під час обстеження, яке проводилось на ДП «ВК Краснолиманська». А у листопаді ц.р. дійшло вже фактично до рейдерського захоплення первинного осередку групою осіб на чолі з Андрієм Мартиненком, які, порушивши чинне законодавство України і Статут НПГУ, взялися змінювати керівництво та профком первинки. Тому хоча 26-27 вересня на спільному засіданні Ради Конфедерації вільних профспілок України та Ради голів Незалежної профспілки гірників України уже розглядалося питання про перешкоджання діяльності ППО НПГУ Головного управління Держпраці у Донецькій області та було направлено відповідне звернення до Голови Державної служби з питань праці Романа Тарасовича Чернеги про неприпустимість дій керівництва ГУ Держпраці у Донецькій області щодо тиску та перешкоджання діяльності первинній профспілковій організації, але дієвих заходів для врегулювання ситуації так і не було вжито. Натомість тиск на лідерів первинного осередку посилився, тому й виникла необхідність знову повернутися до цього питання. Заслухавши інформацію першого заступника голови первинки НПГУ ГУ Держпраці у Донецькій  області Олега Ліщенка та думки членів Президії НПГУ щодо ситуації, яка склалася у зазначеній організації та з метою недопущення рейдерського захоплення первинної профспілкової організації, Президія НПГУ визнала дії Андрія Мартиненка протиправними та такими, що завдають шкоди первинній профспілковій організації НПГУ, порочать честь, гідність, ділову репутацію НПГУ та її членів, а також порушують Статут НПГУ, чинне законодавство України та міжнародні правові норми, зокрема Конвенції МОП. Президія також звернулася до Головного територіального управління юстиції у Донецькій області з вимогою не вносити змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про первинну профспілкову організацію Незалежної профспілки гірників України Головного управління Держпраці у Донецькій області без затвердження їх Радою голів НПГУ, як це передбачено Статутом НПГУ.

 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83