Загальні

Робоча група – за повернення шахтарських професій до Списку №1 ВАЖЛИВО!

Відбулося чергове засідання робочої групи з питань актуалізації Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість у яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, створеної при Міненерговугілля на виконання доручення міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика, під головуванням заступника міністра Анатолія Корзуна. Незалежну профспілку гірників України на ньому представляли голова НПГУ Михайло Волинець і юристи Володимир Давиденко та Гліб Колесов. 

Як розповів ще один учасник заходу, технічний інспектор НПГУ Сергій Сименко, розмова точилася навколо відновлення права на пільгову пенсію шахтарям. Присутні дослухалися до аргументів голови НПГУ Михайла Волинця, що потрібно у цьому питанні керуватися чинним документом, яким встановлюються мінімальні норми робочого часу, які той чи інший інженерно-технічний працівник чи керівник повинен провести під землею. Учасники наради вирішили рекомендувати повернути до Списку №1 працівників, які зайняті на підземних роботах неповний робочий день – 50 і більше відсотків робочого часу. Хоча проти цього й виступає Мінсоцполітики. Тому на засіданні за участю представника Інститут медицини праці НАМНУ Олександра Соловйова і його підтримки   розглядалися усі аспекти чинного законодавства, якими варто аргументувати висловлену пропозицію у пояснювальній записці до Постанови Кабміну про повернення цих професій і посад до Списку №1.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83