Загальні

До КВПУ завітали представники МОП ВАЖЛИВО!

Офіс Конфедерації вільних профспілок України відвідали Маркус Пілгрім, директор групи технічної підтримки з питань гідної праці та Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи, та Сергій Савчук, Національний координатор МОП в Україні. Вони зустрілися з керівництвом КВПУ – головою структури Михайлом Волинцем, його заступниками Наталією Левицькою та Петром Тулеєм, а також керівником юридичної служби КВПУ Володимиром Давиденком.

Напередодні Маркус Пілгрім узяв участь у презентації спільного проекту, розрахованого на два роки і покликаного зокрема «поліпшити умови праці та подолати незадекларовану працю». Принаймні так сказано у програмному документі. Ключова роль у здійсненні проекту належить інспекції праці. Тож саме з цього й розпочалася розмова. Іноземний гість наголосив, що у центрі уваги проекту, поряд із директивами ЄС, - конвенції МОП № 81 і 129 про інспекцію праці, які Україна ратифікувала ще у 2004 році. «Очікуємо, що той арсенал експертизи, знань і практичного досвіду, який ЄС і МОП спільно передадуть у рамках цього проекту, сприятиме покращенню умов праці в Україні», - зазначив Маркус Пілгрім. Також він у кількох словах ознайомив із низкою інших проектів, які найближчим часом планується запровадити в Україні. А ще представник МОП заохотив до відвертої розмови, з якої він міг би дізнатися про реальний стан справ у нашій країні, і не тільки у сфері праці.

Якнайповнішу картину сьогодення – без прикрас і замовчувань – упродовж майже двох годин спілкування змалював Михайло Волинець. Охоче допомагали йому в цьому й Петро Тулей та Наталія Левицька. Чимало уваги було приділено такому ганебному явищу, як корупція. Причому голова КВПУ звернув увагу присутніх на те, наскільки глибоко вона пустила своє коріння саме в Державній інспекції з питань праці. Як приклад, він навів факти розкрадання коштів у територіальній інспекції з питань праці в Донецькій області, де ще й окрім усього чиниться шалений тиск на членів незалежної профспілки. Його слова підтвердив голова тамтешньої первинки Дмитро Самохвалов, який долучився до розмови телефоном.

Відзначивши важливість запровадження згаданого проекту, Михайло Волинець зауважив: «Якщо ми спільними зусиллями не подолаємо корупцію в Держпраці, то ця служба не матиме довіри ні в профспілок, ні в роботодавців. А отже, й держава не матиме довіри на міжнародному рівні».

З цією тезою погодився і представник МОП: «Для будь-яких зарубіжних інвесторів корупція є досить серйозною перешкодою, долати яку зважиться не кожен. Я вдячний, що ви поділилися своїм баченням цієї проблеми, але не очікуйте від мене миттєвої реакції».

Не оминули співрозмовники й теми заборгованості із заробітної плати, що перевищує два мільярди гривень. Докладно зупинився лідер КВПУ і на перипетіях, пов’язаних із проектом Трудового кодексу Україну.

Маркус Пілгрім був неприємно вражений, що після надісланих МОП зауважень, де вказувалося про недотримання принципів низки конвенцій,  до другого читання документ не тільки не поліпшився, а ще більше погіршився.

На завершення посадовець подякував за змістовну щиру розмову і висловив сподівання, що подібні зустрічі стануть значно частішими. 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83