Загальні

У ПЕК – складна ситуація, - Михайло Волинець ВАЖЛИВО!

Тривожна ситуація склалася у паливно-енергетичному комплексі України. Станом на 6 листопада на складах вітчизняних теплоелектростанцій для проходження опалювального сезону накопичено усього лиш 1 мільйон 60 тисяч тонн вугілля, що утричі менше від необхідного – 3 млн 450 тис. тонн. Про це повідомив голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Не може турбувати і той факт, що знову зростає заборгованість із заробітної плати на державних підприємствах вуглепрому. «Маю серйозні побоювання, що до кінця року борги із зарплати лише зростатимуть, - зазначив профспілковий лідер. – Тож, щоб отримати зароблене, гірники змушені вдаватися до стихійних страйків, як у далеких дев’яностих минулого століття».

Розповів Михайло Волинець, що неабияке обурення серед шахтарського загалу викликали результати конкурсу на посаду генерального директора Директорату з видобувної промисловості Мінерговугілля, який опікуватиметься вугільним, нафтовим і газовим секторами. «За дивним збігом обставин переможцем став такий собі Максим Федотов – особа вельми наближена до Олександра Януковича. Можете собі уявити справедливий гнів та неприховане обурення шахтарів, особливо із ДП «Селидіввугілля», адже саме люди Януковича-молодшого домовилися, що за ним залишаються «хлібні» пласти на шахтах «Котляревська» та 1/3 «Новогродівська». Цікаво й те, що 20 відсотків суми від реалізації видобутого вугілля надходитиме на рахунки структур сина президента-втікача, а кошти у підготовку лав та видобуток вкладатимуть держава та підприємство. Коли Олександр Янукович, по суті, присвоїв ці пласти, то колись одне з найкращих ДП опинилося на межі банкрутства. Такі ось реалії», - зауважив Михайло Волинець. І додав: «Та є і приємна новина. Максиму Федотову впливові люди «підказали» добровільно відмовитися від посади, на яку він претендував. Тож оголошено про проведення нового конкурсу. Цікаво, якими будуть його результати».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83