Загальні

Суд поставив крапку, але чи вичерпано конфлікт? ВАЖЛИВО!

Взимку цього року ми повідомляли про тиск з боку адміністрації на членів первинного осередку Вільної профспілки залізничників України Куренівського тролейбусного депо КП  “Київпастранс” за те, що вони створили на підприємстві альтернативну діючій, незалежну профспілку. Щоб добитися її визнання керівництвом та реально відстоювати свої інтереси й захищати законні права, активісти новоствореної первинки ВПЗУ Андрій Самко, Наталя Пристінська та Алек Сафін змушені були вдатися до страйку й голодування. 


 

Але й після цього адміністрація, на жаль, не припинила боротьби із неугодним їй первинним осередком та працівниками, які вирішили боротися проти її свавілля. Навпаки на допомогу горе-керівникам Куренівського тролейбусного депо прийшли високопосадовці КП «Київпастранс», подавши на активних учасників боротьби позов до суду.

На проведення слідчих дій і розгляд справи у Деснянському районному суді Києва пішло понад півроку. Не так давно у цій справі нарешті поставлено крапку. Суд першої інстанції під головуванням судді І.Галась ще 29 серпня цього року розглянув у відкритому засіданні цивільну справу за позовом КП «Київпастранс» до Андрія Олександровича Самка, Алека Рашитовича Сафіна і Наталії Миколаївни Пристінської про визнання страйку незаконним та ухвалив відповідне рішення. Проте учасники процесу мали право на його оскарження. А от зараз, коли всі терміни подання апеляцій, спливли і рішення суду набуло законної сили, ми маємо право докладно розповісти читачам про цю справу.

Нагадаємо, що у п’ятницю, 3 лютого 2017-го, троє членів первинної профспілкової організації Вільної профспілки залізничників України Куренівського тролейбусного депо КП “Київпастранс” оголосили голодування. Таким чином вони протестували проти незаконного звільнення своїх товаришів та тиску на незалежну профспілку. А вже у вівторок, 8 лютого, представник КП «Київпастранс» подав позовну заяву до суду про визнання страйку незаконним і зобов’язання вчинити дії проти його учасників. Свої вимоги КП «Київпастранс» обґрунтувало тим, що відповідачі, які 3 лютого оголосили голодування та відмовилися виходити на роботу, тобто влаштували страйк, порушили закон, бо не попередили позивача, як роботодавця, за сім днів про його початок, як це передбачено Законом України “ Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)”.

У судовому засіданні представник КП «Київпастрансу» ще раз підтримав свою позовну заяву. А відповідачі, члени ВПЗУ, і їхній представник С. Дуднік навпаки заперечили проти позову.

Вислухавши пояснення сторін і дослідивши матеріали справи, суд встановив, що насправді працівники Андрій Самко, Алек Сафін і Наталія Пристінська письмовими повідомленнями від 4 і 5 лютого 2017-го поінформували тимчасово виконуючого обов’язки директора філії КП «Київпастранс» Куренівське тролейбусне ремонтно-експлуатаційне депо С.В. Запару про те, що через тиск на профспілкову організацію з боку адміністрації підприємства та несправну техніку вони на знак протесту оголошують безстрокове голодування, а також, що через перебування у стресовому стані та втому виконувати свої професійні обов’язки вони не в змозі.

Вважаючи такі дії водіїв тролейбусів страйком і порушенням законодавства та прав підприємства, адміністрація звернулася до суду з проханням визнати дії відповідачів незаконними, зобов’язати припинити їх і приступити до роботи. Проте аналізуючи поняття «страйку» у законодавстві, суд прийщов до висновку, що голодування відповідачів не підпадає під нього, бо з їх боку не було невиходу на роботу. Адже голодували водії у приміщенні Куренівського тролейбусного ремонтно-експлуатаційного депо. Та й припинення роботи було викликане фізіологічними чинниками – втомою і стресом. Тобто у даному випадку не було колективного добровільного припинення працівниками роботи, а мала місце акція протесту, яка не є страйком. Оскільки відсутній сам предмет спору, то суд не має підстав для задоволення позову. Крім того з наданого представником позивача протоколу від 8 лютого 2017-го видно, що на зустрічі керівництва КП «Київпастранс» із представниками профспілки членами первинної профспілкової організації ВПЗУ Куренівського тролейбусного депо «Київпастранс» було вирішено припинити голодування із 8.02.2017 р., тобто у день звернення позивача до суду. Тому враховуючи усе це і керуючись статтями 15, 30, 62, 88, 179, 202, 209, 212, 218, ЦПК України і статтею 22 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", суд вирішив: позовну заяву КП «Київпастранс» до Андрія Самка, Алека Сафіна та Наталії Пристінської залишити без задоволення.

Словом, суд поставив крапку, але лише у цьому конкретному конфлікті між адміністрацією і членами первинного осередку ВПЗУ, а от чи рахуватиметься керівництво філії КП «Київпастранс» Куренівське тролейбусне ремонтно-експлуатаційне депо зі своїми працівниками та незалежною профспілкою, що їх об’єднала, покаже час.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83