Загальні

Листи профлідеру: Дружини гірників – у відчаї ВАЖЛИВО!

Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, розповів про повідомлення, які він отримує на facebook від дружин гірників державних шахт:


 

«Останнім часом мені постійно пишуть дружини шахтарів з державних підприємств - вони звертаються за допомогою. У їхніх словах – біль та відчай. Часто, коли простих мужиків обдурюють, від безвиході починають діяти їхні жінки. Адже їм треба думати кожного дня, чим нагодувати своїх дітей. У своєму житті я не раз ставав свідком бунтів дружин шахтарів. Так, у Селідовому жінки перекривали дорогу, щоб гірники не могли доїхати до своїх шахт й не почали працювати у небезпечних умовах,  не отримавши за це оплату. Або у «Первомайськвугіллі» у свій час жінки перешкоджали чоловікам спускатися у шахту через ті ж причини.  Коли я перебував у вересні цього року на Донбасі, то на шахті «Капітальна» жінки зізнавалися мені, що готові йти на Київ пішки, а дружини гірників ДП «Селидіввугілля»  – брати вила й  також рушати до столиці.  Це все – прояв справедливого жіночого протесту.

Не хочу наражати на небезпеку дописувачок, тому просто процитую повідомлення кількох з них. Наприклад, одна жінка  написала: «Шахтарі ДП "Селидіввугілля" звертаються до Вас щодо надання допомоги у вирішенні питання про своєчасну виплату заробітної платні. Оскільки остання виплата була здійснена 19.08 (за липень),а вже закінчується вересень. Тобто, робітники не отримують заробітну платню майже два місяці. Звертаємо увагу: ці КОШТИ - ЗАРОБЛЕНІ шахтарями.  Нині наші сім’ї  залишились без хліба. Бо окрім заробітної платні інших доходів немає. Нам немає за що сплачувати за комунальні  послуги,  електроенергію, водопостачання, немає чим платити за харчування дітей у садках та школах. Складається таке враження, що нас примушують до крайніх заходів, а саме - страйку. Але ми ж розуміємо, в якому стані зараз країна і як їй потрібне вугілля. Дуже сподіваємося на Вашу допомогу».

Інша дописувачка звернулася до мене від імені жителів міста Родинське:

«Михаил Яковлевич, здравствуйте. На ГП УК "Краснолиманская" до сегодняшнего дня нет никаких выплат за август месяц. Зарплату за июль выплатили с существенной задержкой. Идет речь о консервации Дома культуры, который находится на обеспечении шахты и является единственным местом для культурного развития детей шахтеров. Складывается впечатление, что шахту просто искусственно "садят ". Работники бояться куда-либо жаловаться, так как потеряли веру в справедливость!<>    "Краснолиманская" - одно из ведущих предприятий угольной промышленности Украины, в которой так нуждается наше государство!»

Ще одна дружина гірника з ДП «Селидіввугілля» написала таке звернення: «Мы молодая семья. Мой муж и я работаем на этом предприятии. С тем фактом, что мы ждем пополнение в нашей семье, мой муж пытается любыми способами заработать помимо шахты еще где-то. Мне страшно за то, что сегодня голодаем мы, а через пару месяцев я буду бояться, что не смогу прокормить своего ребенка. И так есть много семей, которые просто не знают, куда им обратиться и что делать».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83