Загальні

Проект, який не можна ухвалювати в жодному разі ВАЖЛИВО!

Як відомо, Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення підготував до другого читання проект Трудового кодексу України (№1658). В експертному середовищі вважають, що робота над документом здійснювалася без належної участі громадянського суспільства, а його положення можуть суттєво погіршити становище п’тнадцяти мільйонів найманих працівників та ускладнити процес залучення інвестицій і боротьби з корупцією. Про це зокрема йшлося на прес-конференції  «Проект Трудового кодексу та європейський вибір України», участь у якій узяли: голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець, очільник Об'єднання незалежних профспілок авіапрацівників Веніамін Тимошенко, лідер Всеукраїнської професійної спілки «Свобода праці» Юрій Ноєвий, голова первинної профспілкової організації працівників ПАТ «Укрсиббанк» КМПС «Захист праці» Володимир Мосенко та народний депутат Юрій Левченко.

Усі промовці вказували на низку загроз, які таїть в собі проект ТКУ. А Юрій Левченко ще й наголошував на грубих порушеннях, які було допущено під час підготовки проекту ТКУ до другого читання. У зв’язку з цим народний депутат має намір звернутися до спікера парламенту Андрія Парубія, аби той не виносив дане питання на розгляд сесійної зали. Також Андрій Левченко зауважив, що навіть побіжний аналіз документа дає можливість збагнути, що писався він в інтересах виключно представників великого капіталу.

Юрій Ноєвий загострив увагу на тому, що здебільшого люди майже нічого не знають про ТКУ, або ж мають досить хибні уявлення про його положення. «Ті ж, хто чітко усвідомлює, якими насправді є загрози, готові страйкувати та вдаватися до різних протестних акцій, - зазначив він. – Адже таких норм, як у ТКУ, у Європі, куди ми так прагнемо, немає. Хіба що можна знайти щось схоже у Китаї чи в Росії».

«Україні загрожує п’ята хвиля еміграції. Уже зараз 80 відсотків офісних працівників прагнуть працювати за кордоном. Якщо владі вдасться «протягнути» ТКУ, то, гадаю, кількість тих, хто бажає виїхати, іще зросте», - таким був лейтмотив виступу Володимира Мосенка.

Веніамін Тимошенко зосередився на тому, кому належить авторство сумнозвісного документа. Це досить знані особи – Володимир Гройсман, Степан Кубів, Людмила Денісова і Михайло Папієв. Двоє урядовців та двоє парламентарів. «Тож потрібно чітко знати і скрізь говорити, хто є авторами ТКУ, який зробить нас рабами. Маємо зробити все можливе, щоб ці персонажі більше ніколи не потрапили в політику», - наголосив Веніамін Тимошенко. А ще він звернув увагу на те, що хоч як дивно, але ТКУ підтримує Федерація профспілок України, очільники якої декларують себе захисниками інтересів людей найманої праці.   

«Трудові відносини у нас регулюються Конституцією України, міжнародними договорами, Кодексом законів про працю, законами України, актами Президента та Кабінету міністрів, - нагадав Михайло Волинець. - Однак у проекті ТКУ є стаття 12, яка надає право роботодавцеві самостійно ухвалювати власні нормативні акти у сфері праці шляхом видання наказів, розпоряджень, рішень тощо. Водночас створюється можливість для уникнення від переговорів та укладення колективного договору, які зараз відіграють важливу роль у захисті прав працівників».

Також лідер КВПУ вказав на те, що стаття 67 проекту фактично узаконює рабство, бо згідно з нею, роботодавець має право у разі простою без згоди працівника перемістити його на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ і доручити йому інше, ніж він до цього виконував, завдання.

А стаття 37 дозволяє роботодавцеві покладати на працівника виконання додаткових обов'язків, якщо на його думку, обсяг дорученої роботи не забезпечує повної зайнятості. А ще роботодавець зможе експлуатувати працівника по 12 годин на добу протягом шести місяців. Статтею 206 проекту ТКУ йому також надається право одноосібно переглядати норми праці.

«Тож недаремно проект Трудового кодексу охрестили рабським, бо він таким є за своєю суттю. І ухвалювати його не можна в жодному разі», - підсумував Михайло Волинець.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83