Загальні

Засідання Ради КВПУ: суттєві корективи у порядку денному ВАЖЛИВО!

Сьогодні відбулося засідання Ради Конфедерації вільних профспілок України, яке стало своєрідним продовженням аналогічного заходу Незалежної профспілки гірників України, що відбувся 26 вересня. Оскільки учора порядок денний повною мірою вичерпаний не був, тому, власне, розмову розпочали зі вкрай болючого питання – «Про ситуацію з виплатою заробітної плати на підприємствах з видобутку вугілля, торфу, залізної руди, кольорових металів та в електроенергетиці». 

Голова КВПУ та НПГУ Михайло Волинець у кількох словах окреслив становище в паливно-енергетичному комплексі, не забувши при цьому нагадати, що ситуація із заборгованістю із зарплати досить критична і в інших галузях. «За даними Держстату, - наголосив він, - людям заборгували 2,6 мільярда гривень. Хоча насправді ця сума є удвічі більшою». Потім слово надали директору ДП «Держвуглепостач» Андрію Плюнгіну, якому довелося відповідати на сакраментальне: «Чому не виплачується заробітна плата на державних шахтах і хто за це відповідатиме?» «Персональну відповідальність за використання коштів несуть керівники на місцях», - здебільшого такою була відповідь, яка мало кого вдовольнила із присутніх. Учасники засідання почали висувати низку претензій до посадовців різного рівня, доки не пролунала пропозиція, яку озвучив голова первинної профспілкової організації НПГУ шахти «Навогродівська 1/3» Сергій Павлов: «Закликаю міністрові енергетики та вугільної промисловості Ігорю Насалику висловити недовіру». Достатньо наелектризовану аудиторію двічі просити не довелося. Пропозицію, яку головуючий одразу ж поставив на голосування, було підтримано одностайно.

Не обійшлося і без приємних моментів. Михайло Волинець повідомив, що з часу останнього засідання до дружньої сім’ї Конфедерації вільних профспілок України влилися нові профспілкові організації (деякі з них просто повернулися в лоно КВПУ). Очільники цих структур Веніамін Тимошенко, Ігор Чайка, Олег Пахолок і Олена Дума розповіли про плани на майбутнє, а також запевнили, що докладатимуть усіх зусиль, щоб нарощувати профспілкові лави.

Неабиякий інтерес у присутніх викликав змістовний виступ голови Вільної профспілки медичних працівників України Олега Панасенка, який докладно розповів про всі ймовірні «принади» від проголошеної владоможцями медичної реформи.

«Кабмін наполегливо просуває законопроект № 6327, який з пафосом називається медичною реформою, здатною покращити ситуацію у вітчизняній медичній галузі – надати медикам високу легальну заробітну плату, а пацієнтам – якісну медичну допомогу за рахунок держави, - загострив увагу Олег Панасенко. - Але за ретельного розгляду законопроекту одразу натрапляєш на суперечності, які унеможливлюють забезпечення анонсованих покращень. Законопроект безпосередньо порушує ст. 49 Конституції України, оскільки легалізує оплату пацієнтом за медичну послугу (вводиться завуальоване поняття співоплати і тарифу) та встановлюється обов'язок для застрахованої особи (якою автоматично стають всі громадяни України) оплачувати отримання медичних послуг без жодних чітких гарантій їхнього відшкодування з боку держави. Існують лише обіцянки щорічного затвердження  Кабміном переліку медичної допомоги, за який держава буде відшкодовувати кошти.

Сама ж діяльність уряду свідчить про те, що розмір коштів на соціальні гарантії з року в рік зменшується. Це ж неминуче станеться і з відшкодуванням коштів за медичну допомогу, що призведе до повної оплати за неї пацієнтом. А за відсутності у хворого коштів, лікарням буде надано право відмовляти хворому в госпіталізації, навіть породіллям, незважаючи на ст. 10 ратифікованої Україною Конвенції Міжнародної організації праці №102 щодо безоплатного надання державою допомоги при пологах».

У порядку денному знайшлося місце й таким важливим темам, як пенсійна реформа та Трудовий кодекс. Але з певних причин значну частину уваги і часу було приділено не анонсованому заздалегідь питанню. На засідання Ради КВПУ було запрошено фахівців Державної служби України з питань праці на чолі із заступником керівника відомства Ігорем Шумелюком. З огляду на це зайшла мова щодо порушення прав профспілок та міжнародних норм і стандартів начальником головного управління Держпраці в Донецькій області Володимиром Шубіним. Зокрема зазначений чиновник 25 вересня підписав розпорядження щодо опитування серед працівників ГУ Держпраці в Донецькій області стосовно діяльності голови первинної профспілкової організації НПГУ Дмитра Самохвалова. З-поміж іншого там були й питання про його профспілкову діяльність. Варто зазначити, що таке опитування не передбачене жодними нормативно-правовими актами, що регулюють діяльність органів Держпраці, і є з боку пана Шубіна чистої води самодіяльністю, яка фактично є психологічним тиском на голову первинки. До речі, учора Дмитро Самохвалов під час прийому лави на шахті «Краснолиманська» отримав виробничу травму, але комісія щодо розслідування нещасного випадку з незрозумілих причин так і не розпочала своєї роботи. Отож постраждалий нині перебуває в лікарні в тяжкому стані та не отримує жодної допомоги від роботодавця. Усе зазначене вище змусило присутнього на засіданні першого заступника голови первинки НПГУ ГУ Держпраці в Донецькій області Олега Ліщенка оголосити голодування. Звісно ж, рада голів КВПУ на чолі з Михайлом Волинцем не могла не відреагувати на такий крок відчаю. Було прийнято звернення до голови Державної служби з питань праці Романа Чернеги, у якому висунуто такі вимоги:

провести службове розслідування фактів порушення прав профспілок та Дмитра Самохвалова;  

створити комісію із розслідування нещасного випадку на виробництві, який стався із Дмитром Самохваловим;

відсторонити від посади начальника ГУ Держпраці в Донецькій області Володимира Шубіна.

Дане звернення було урочисто вручено заступнику керівника Держпраці Ігорю Шумелюку. Про результати його розгляду Раду КВПУ мають сповістити у встановлений законом строк. Окрім посадовців із Держпраці, Міністерства енергетики та вугільної промисловості участь у засіданні взяла народний депутат Вікторія Войціцька.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83