Загальні

Представники КВПУ та МОП обговорили шляхи зміцнення системи адміністрації праці ВАЖЛИВО!

Сьогодні в офісі Конфедерації вільних профспілок України відбулася зустріч з експертами Міжнародної організації праці (МОП):  Арсеніо Фернандесом Родрігесом  з Департаменту з питань адміністрації праці,  інспекції праці, безпеки і гігієни праці  та радником МОП Антоніу Сантушем. Темою розмови профспілківців  з міжнародними гостями  стала реалізація проекту  «Зміцнення системи адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці».


Під час зустрічі представники КВПУ та МОП, зокрема, обговорили  стан реформування інспекції праці та нормативно-правової бази у цій сфері. Міжнародні експерти констатували, що поки українське законодавство не відповідає навіть ратифікованим Конвенціям МОП. Водночас Україна, підписавши Угоду про Асоціацію з ЄС, взяла на себе низку зобов’язань, у тому числі й стосовно імплементації Директив ЄС у трудовій сфері. Арсеніо Фернандес Родрігес наголосив на тому, що процес транспозиції трудових норм повинен відбуватися не тільки формально, а й привести до реальних змін.

Заступниця голови КВПУ та НПГУ Наталія Левицька висловила вдячність МОП за те, що вона вже кілька років поспіль надає підтримку Україні у розвитку системи інспекції праці. 

«Інспекція праці повинна бути органом, спроможним проводити якісні перевірки та захищати права трудівників, - зауважила профспілкова лідерка. – На жаль, після реформування Державної інспекції праці було втрачено велику кількість досвідчених та фахових інспекторів. Це, звісно, позначається на роботі органу».

У свою чергу, головний технічний інспектор НПГУ Сергій Сименко  відзначив негативний вплив на забезпечення охорони праці встановлення мораторію на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.  Він нагадав й про трагічні випадки смертельного травматизму на українських шахтах, які сталися цього року. 

Крім того, Сергій Сименко та голова юридичного департаменту КВПУ Володимир Давиденко звернули увагу експертів МОП на положення проекту Трудового кодексу, який був ухвалений у першому читанні. Зокрема, його норми заміняють обов’язок роботодавця забезпечувати працівників засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами на  право працівника зробити це самотужки. Тобто автори законопроекту намагаються ревізувати засадничий принцип державної політики у сфері охорони праці, згідно з яким, повну відповідальність за створення безпечних і нешкідливих умов праці несе роботодавець.

Заступник голови КВПУ Петро Тулей також подякував представникам МОП за увагу до України.

«Сьогодні для нас важливо не тільки привести вітчизняне законодавство до норм ЄС, а й перейняти найкращі практики його реалізації, - зазначив він. – Ми хотіли б проаналізувати досвід наших колег з інших країн Європи, де забезпечений високий рівень роботи інспекторів праці та ефективно ведеться боротьба з незадекларованою працею».

Закінчилася зустріч погодженням переглянутого плану впровадження Проекту МОП «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу» на період до березня 2018 року. Профспілківці запевнили представників МОП, що готові активно працювати над реалізацією таких важливих для українських трудівників заходів. 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83