Загальні

Проект Держбюджету обговорили з профспілківцями ВАЖЛИВО!

У Кабінеті міністрів відбулася зустріч представників профспілок із першим віце-прем’єр-міністром Степаном Кубівим та міністром соціальної політики Андрієм Ревою. Йшлося про пріоритетні засади проекту Держбюджету-2018. 

Як зазначив Степан Кубів, проект Державного бюджету на 2018 рік обговорено на засіданні Ради національної безпеки та оборони України і вже сьогодні, 15 вересня уряд має подати його до Верховної Ради. Передбачається, що з 1 січня 2018-го розмір мінімальної зарплати становитиме 3723 грн, а прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 1762 грн. Наступного року уряд планує двічі підвищувати розмір прожиткового мінімуму: із 1 липня –до 1841 грн, а з 1 грудня – до 1912 грн. За словами заступника голови Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Наталії Левицької, яка брала участь у зустрічі, інших жодних цифр озвучено не було.

«На жаль, вугільну галузь чекає мало приємного, бо проектом Державного бюджету на 2018 рік передбачено фінансування лише двох програм: «Реструктуризація вугільної та торфодобувної промисловості» та «Гірничорятувальні заходи на вугледобувних підприємствах», - зазначила Наталія Левицька.

Виникає слушне запитання: як же влада планує проводити реформи у галузі, якщо взагалі не передбачає на неї коштів? Незалежна профспілка гірників України неодноразово наголошувала, що без достатньої кількості коштів будь-які реформи у вугледобувній промисловості приречені.

Степан Кубів, щоправда, зазначив: «Це лише перший варіант проекту Державного бюджету на 2018 рік. Після оприлюднення документа буде можливість вносити до нього пропозиції». Але чи враховуватимуть їх урядовці?

Для обговорення проекту Держбюджету на 2018 р. Степан Кубів пообіцяв провести галузеві наради, зокрема і по вугільній промисловості.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83