Загальні

У проекті Держбюджету-2018 дотування шахт не передбачено ВАЖЛИВО!

Про це стало відомо із відповіді міністра фінансів Олександр Данилюк «Українським новинам». «Дотації на шахти не передбачені в проекті бюджету на 2018 рік», – сказав урядовець, відповідаючи на запитання про держпідтримку вугільної галузі України.

Коментар голови Незалежної профспілки гірників України Михайла ВОЛИНЦЯ:

«Борги із зарплати на державних вугледобувних підприємствах зараз становлять понад 300 млн грн і надії на те, що вони будуть погашені, немає. Навпаки: до кінця року заборгованість перед шахтарями зростатиме, бо підприємства не в змозі самостійно забезпечити виплату заробітної плати, а кошти передбачені у Держбюджеті-2017 на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції у сумі 1,429 млрд грн уже використані. Лише для того, щоб своєчасно розраховуватися із гірниками за їхню важку й небезпечну роботу до кінця цього року із держбюджету потрібно щонайменше ще 900 млн грн. А вугільні підприємства мають ще й багаторічні борги за використану електроенергію, які обчислюються мільярдами гривень. Тому дивною, якщо не сказати абсурдною, видається відповідь міністра фінансів Олександра Данилюка про те, що дотації на підтримку вугільної галузі України у проекті Держбюджету на 2018 рік не передбачені. Бо це призведе більшість державних вугледобувних підприємств до краху. Владі варто було б передусім все прибрати із державної вугільної промисловості «смотрящих», а не позбавляти її підтримки. Бо те, що коїться зараз, неминуче призведе до значних соціальних потрясінь із непередбачуваними наслідками у шахтарських регіонах. І наша незалежна профспілка буде разом із гірниками у їхній боротьбі за майбутнє їхніх підприємств, а отже й населених пунктів та шахтарських родин». 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83