Загальні

Профспілковий лідер не поділяє оптимізму дипломата ВАЖЛИВО!

Минулого тижня з порту американського міста Балтімор вийшло судно з 62 тисячами тонн енергетичного вугілля, яке має прибути в український порт «Южний» до середини вересня. Про це в інтерв'ю одному з видань розповів Надзвичайний і Повноважний Посол України в США Валерій Чалий.

«Згідно з умовами контракту до кінця року можна очікувати поставку 700 тисяч тонн антрацитового енергетичного вугілля з США. Було заплановано, що обсяг першої поставки становитиме 85 тисяч тонн. Але відправникам вдалося швидко знайти трохи менше судно на 62 тисяч тонн, при завантаженні якого я був присутній разом з американськими високопосадовцями», - заявив дипломат.

Сказане паном Чалим голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець піддав сумнівам у своїх міркуваннях в соціальних мережах.

«Не впевнений, що до кінця року буде поставлено 700 тис. тон антрацитового енергетичного вугілля з США, як це було раніше анонсовано українською владою, - написав профспілковий лідер у Facebook. - Спочатку нас проінформували, що відвантажено судно із порту міста Балтімор ємністю 85 тис тонн. Тепер, виявляється, лише 62 тис. тонн. Звісно, це вугілля необхідне українським тепловим електростанціям, бо зима не за горами - спалювати потрібно щомісяця енергетичного вугілля до 3 млн тон та ТЕС і ТЕЦ.

Але, зрозуміло, що заявлених обсягів не буде і вугілля поступатиме до споживача по 130 доларів за 1 тонну – це близько 3400 грн., і до кінця року курс іще зростатиме».

«В українські державні шахти не вкладаються інвестиції і триває розграбування «смотрящими» від центральних органів влади.

Гірникам разом з профспілками доведеться ще добре повоювати, аби зберегти свої робочі місця, а заодно й забезпечити енергетичну безпеку держави», - підсумував Михайло Волинець.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83