Загальні

Обіцянки від Міненерговугілля ВАЖЛИВО!

Сьогодні голова МО НПГУ міст Селидове і Новогродівка Донецької області Віктор Трифонов, лідери первинних осередків НПГУ шахт «Україна» Іван Чуков та «Курахівська» Олексій Сорока прибули до Києва, щоб донести до столичних високопосадовців проблеми, які турбують трудовий колектив ДП «Селидіввугілля». 


 

Представники ДП зустрілись із міністром енергетики та вугільної промисловості Ігорем Насаликом і намагалися отримати відповіді на найнагальніші питання.

Перш за все шахтарських ватажків цікавило, коли буде погашено заборговану зарплату, бо на цей час працівники ДП «Селидіввугілля» отримали лише 12% заробленого за червень. На це високопосадовець відповів, що його перший заступник Галина Карп нині займається питаннями отримання 280 млн грн, додатково виділених із держбюджету на зарплату. Найреальніший термін їх надходження на підприємства 8-9 серпня. Адже потрібно підготувати усі документи, узгодити їх з відповідними урядовими та іншими установами й лише після цього їх можна буде отримати із Держказначейства.

Олексій Сорока розповів про критичну ситуацію у м. Горняк. Там шахтарським родинам через борги відключають електроенергію, а у місцевих магазинах відмовляються відпускати продукти харчування. Тому він попросив виплатити хоч якусь частину коштів гірникам шахти «Курахівська», аби не допустити стихійного бунту, доведених до відчаю людей у прифронтовому місті. Міністр пообіцяв зробити усе можливе, що допомогти терміново вирішити найнагальніші питання жителів Горняка.

Проблемою для ДП «Селидіввугілля» є також відсутність коштів на розвиток шахт і оснащення нових лав. Приміром, на тій же «Курахівській» п’ять років простоює частково підготовлена лава. Її за цей час уже тричі «перекріплювали» та й зараз є готовий проект, затверджений Міненерговугіллям, але не вистачає коштів на введення лави у дію. Подібна ситуація й на шахті 1/3 «Новогродівська». Міністр пообіцяв, що кошти на ці роботи надійдуть у вересні.

«Щоправда, суми, яку назвав Ігор Насалик не вистачить і нам закінчити роботи, - говорить голова первинного осередку НПГУ шахти «Курахівська» Олексій Сорока. – Нам, згідно з проектом і розрахунками, потрібно 180 млн грн, а міністр пообіцяв 127 млн грн».

Шахта «Україна» уже тиждень потерпає від того, що однойменна збагачувальна фабрика відмовляється приймати у неї видобуте вугілля.

«Сто вагонів повернули назад на шахту, - розповідає Віктор Трифонов. – Бо, як зараз виявилося, служба якості раніше давала неправдиві показники. Тепер, щоб вийти із ситуації, пропонують змінити держстандарт, а поки що намагаються домовитися із Вуглегірською ТЕС, аби та взяла вугілля на зберігання. Але теплоенергетики не згоджуються. Чим і як тут зарадити, ніхто не знає…».

Як, до речі, і в поверненні раніше забраних запасів вугілля. Міністерство енергетики та вугільної промисловості після неодноразових звернень первинок НПГУ ДП «Селидіввугілля» подало позов до суду, а там виявилося, що попередні керівники дуже грамотно оформили усі документи, з яких випливає, що колектив сам і попросив передати запаси вугілля стороннім організаціям. І ті мають усі законні, юридично обгрунтовані права на ці поклади.

Суди, звісно, ще не закінчилися, але надії на успішне їх завершення на користь трудового колективу досить примарні.  Тому й виникло у представників ДП «Селидіввугілля» ніби риторичне, але цілком слушне запитання: «Чи потрібна взагалі Україні вугільна галузь?». Чіткої відповіді, а тим більш реальних дій, профспілківці так і не побачили. Схоже, влада ще визначається. От тільки чи не занадто довго? Адже можна й запізнитися…                     

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83