Загальні

У Києві навчалися молоді освітяни ВАЖЛИВО!

На молодіжний семінар Вільної профспілки освіти і науки України зібралися юні представники педагогічної спільноти з усієї країни. За два дні роботи у Києві вони встигли обговорити останні зміни у законодавстві, що стосуються освітньої галузі, послухати цікаві й корисні лекції, взяти участь у дискусіях, поділитися власним досвідом. 

Учасники семінару виробили та направили у відповідні державні органи свої пропозиції до законопроекту «Про освіту» та інших нормативних актів Міністерства освіти і науки України, які стосуються соціального забезпечення молодих спеціалістів. Одним із прикладів нововведень, яке викликало найбільше обурення присутніх, стала пропозиція здійснювати одноразову допомогу молодим викладачам у сумі прожиткового мінімуму, а не мінімальної зарплати, що призведе до зменшення такої виплати вдвічі! Учасники семінару вдячні представникам Конфедерації вільних профспілок України, ГО "Трудові ініціативи" та офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини за цікаві лекції та практичні рекомендації щодо захисту прав освітян.

Володимир ФУНДОВНИЙ, голова Вільної профспілки освіти і науки України: «У разі ухвалення Трудового кодексу України у нинішньому його варіанті порушуватиметься ст. 22 Конституції України, якою передбачено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних, не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Це перш за все стосується укладення трудових договорів із педагогічними працівниками. Бо проектом ТКУ  передбачається, шо навіть неодноразове переукладення строкового трудового договору не призведе до визнання його безстроковим. Тобто фактично педагогічні працівники втратять постійну роботу й будуть змушені щороку шукати та укладати строкові договори-контракти. Скасовується нинішнім проектом ТКУ й погодження із профспілковими комітетами залучення працівників до роботи у вихідні дні, надурочних робіт, звільнення за аморальну поведінку, прогул тощо. Тому не можна допустити ухвалення ТКУ з такими антинародними новаціями».

Михайло РОМАСЬ, заступник голови Вільної профспілки освіти і науки України: «Всім відомо, що проект закону "Про освіту" - неідеальний і потребує доопрацювання і врахування пропозицій профспілкових та громадських організацій. Але просто шокував своєю реакцією на цей документ Мінфін: "Підготовлений до прийняття проект закону фінансово не забезпечений і не буде зреалізований із наступного року. У разі прийняття законопроекту у запропонованій редакції його реалізацію можливо забезпечити лише шляхом скорочення більше половини педагогічних та науково-педагогічних працівників, скорочення витрат на проведення АТО та забезпечення заходів по обороноздатності країни...". Дуже дивна позиція, бо саме ОСВІТА є рушієм економічного розвитку держави, адже вона задовольняє потреби ринку праці на ДЕСЯТКИ років і формує майбутнє країни. Тому економити на освіті, як і на медицині – злочин. Такою є позиція вільних профспілок. Бо зекономлена сьогодні гривня – це недоотримані завтра мільярди».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83