Загальні

Щодо пенсійної реформи у профспілок є застереження ВАЖЛИВО!

Відбулося чергове засідання Спільного представницького органу (СПО) репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, у якому зокрема узяли участь очільник Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець та заступник голови КВПУ Наталія Левицька. У порядку денному значилося усього лиш два питання: про позицію СПО щодо законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» та про урядовий проект Основних напрямів бюджетної політики на 2018-2020 рр. та лобіювання пропозицій профспілок.

Найпалкіші дискусії розгорілися під час розгляду першого питання. Певною мірою високий градус напруги спровокувала й замітка, розміщена на «Урядовому порталі». Її заголовок досить промовистий – «Профспілки підтримали пенсійну реформу». Михайло Волинець одразу ж зажадав від голови СПО Григорія Осового, аби той виступив із спростуванням розповсюдженої інформації, оскільки вона не відповідає дійсності та вводить в оману суспільство. «Те, що питання пенсійної реформи обговорювалося на консультативній нараді в СПО, ще не означає, що ми погодилися з її засадами, - наголосив лідер КВПУ. - До речі, про те, що там буде міністр соціальної політики Андрій Рева членів СПО заздалегідь не попередили, а тому більшість присутніх до принципової розмови зовсім не були готові».

Наталія Левицька запропонувала перш ніж розглядати запропонований урядом законопроект постатейно, повести мову взагалі про його доцільність. «Маємо передусім висловити своє ставлення до згаданого документа, - зазначила вона. – Вказати на ті загрози, які в ньому існують. Інакше це буде не чесно стосовно нинішніх та майбутніх пенсіонерів».

Член СПО Сергій Кондрюк також був налаштований досить критично до кабмінівських ініціатив: «Уряд підступно поєднав у своєму варіанті проголошеної реформи те, що був давно зобов’язаний зробити за базовим пенсійним законодавством і Конституцією. З усіх телеекранів і презентацій лунає про осучаснення пенсій (це безумовно плюс, але значно менший, ніж вимагає базовий пенсійний закон). Водночас з 1 січня 2018 року (якщо за це проголосує парламент) Кабмін, по суті, зменшує пенсії новим пенсіонерам на 35-50 відсотків, чим безспірно порушує 22 статтю Конституції.

Фактично шантажуючи громадян, профспілки і депутатів, уряд вимагає голосувати за «пакет», де одним сьогодні обіцяють цукерку, а інших примушують ще більше затягнути паски».

Багато інших промовців також були не в захваті від урядових напрацювань. Зрештою більшістю голосів вирішили рекомендувати Комітету ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення доопрацювати законопроект №6614 від 22 червня 2017 р., оскільки він містить норми, які погіршують пенсійне забезпечення, зокрема щодо:

зменшення розміру коефіцієнта страхового стажу для осіб, які виходитимуть на пенсію з 2018 року;

збільшення тривалості страхового стажу, необхідного для призначення пенсій за віком, з 15 до 35 років;

обчислення страхового стажу за період до 1 січня 2004 року в однократному розмірі без застосування пільгового  обчислення, чинним до зазначеної дати;

скасування права дострокового виходу на пенсію за вислугу років для окремих категорій працівників.

Друге питання порядку денного не викликало настільки жвавого обговорення, як перше. Інформацію щодо проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2018-2020 рр. вирішено взяти до уваги та враховувати у подальшій роботі.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83