Загальні

Законопроект «Про освІту» викликає занепокоєння, - В. Фундовний ВАЖЛИВО!

Проект закону «Про освіту» містить низку положень, що викликають серйозне занепокоєння у фахівців. Такої думки дотримується голова Вільної профспілки освіти і науки України Володимир Фундовний. Зокрема, за його словами, насторожує перехід освітянського процесу як соціального блага на «комерційну послугу», що зрештою призведе до обмеження гарантованого Конституцією права на освіту.

«З-поміж багатьох питань, які неабияк хвилюють членів ВПОНУ і потребують якнайшвидшого вирішенння, варто вказати найважливіші, - розповів Володимир Фундовний. – Як на мене, необхідно за державний кошт

забезпечити обов’язковий звіт для навчального закладу «Курс - школа». Також необхідно, щоб державні служби та місцеві органи влади провели облік дітей у мікрорайонах міст. Щодо інклюзивної освіти. Вважаю, що перш ніж її запроваджувати, слід уточнити перелік захворювань дітей, з якими учні можуть навчатися у загальноосвітній школі. Вкрай важливим також є ретельний підхід для надання дозволу юридичним та фізичним особам права на проведення сертифікації викладачів. Щодо наповнюваності класів, то кількість учнів не має перевищувати тридцяти».

Має голова ВПОНУ до законопроекту і низку зауважень іншого характеру. Зокрема п.2 ст.7  пропонує викласти в такій редакції: «навчання у закладах професійної та вищої освіти проводиться тільки державною мовою». А п.2 ст. 61 подати так: «посадовий оклад педагогічного працівника (спеціаліста) встановлюється у розмірі не менше трьох мінімальних заробітних плат для працездатних осіб».

«Спеціальні закони та підзаконні акти щодо порядку, умов, форми і особливостей здобуття освіти мають узгоджуватися із профспілковими організаціями, – переконаний Володимир Фундовний. – Варто також у законопроекті деталізувати задекларовані права та можливості викладачів та учнів. Органи державної влади та місцевого самоврядування повинні створювати умови для навчання для осіб з особливими потребами відповідно до їхніх індивідуальних можливостей в закладах освіти зі спеціальними та інклюзивними групами і класами. І насамкінець. Фактично усі перераховані пункти лягли в основу пропозицій, які Вільна профспілка освіти і науки України надіслала Міністерству освіти і науки щодо зазначеного законопроекту. Маємо надію, що бодай якусь частину їх буде враховано».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83