Загальні

Долучайтеся до обговорення законопроекту «Про колективні договори та угоди» ВАЖЛИВО!

Завершила свою роботу тристороння робоча група з підготовки узгодженого законопроекту «Про колективні договори та угоди». Вона утворена при Національній тристоронній соціально-економічній раді на виконання п.2.1 Плану заходів на 2016 рік із реалізації пріоритетів діяльності Національної ради в 2016 році і працювала з квітня 2016 р. по травень 2017 р. 


 

Всього було проведено 34 засідання, на яких представники всеукраїнських об’єднань профспілок та роботодавців, НТСЕР та Мінсоцполітики узгоджували концептуальні позиції сторін соціального діалогу з урахуванням норм та положень Директиви Ради 91/533/ЄЕС, Директиви Ради 2001/23/ЄС, Рекомендацій експертів Міжнародної організації праці, Конвенції №98 про застосування принципів права на організацію і на ведення колективних переговорів та Рекомендацій щодо колективних договорів № 91 Міжнародної організації праці.

Беручи участь у робочій групі, Конфедерація вільних профспілок України послідовно відстоювала: право всіх профспілок  брати участь у колективних переговорах та укладенні колективних договорів і угод на всіх рівнях соціального діалогу; максимальне поширення дії колективної угоди на суб’єктів, які не перебувають у сфері дії сторін цієї угоди; недопущення нормативного встановлення терміну дії договору, угоди, після закінчення якого вони втрачають свою силу, незалежно від укладення нових.

У ході засідань практично не було питань, які не викликали б заперечень хоча б однієї зі сторін. Представники сторони роботодавців намагалися максимально лібералізувати текст законопроекту, залишивши майже все – від порядку укладення договору та угоди до визначення змісту і можливості відмовитись від їх  виконання на свій розсуд.

Упродовж всього терміну роботи групи представники КВПУ аргументовано доводили необхідність внесення до законопроекту норм про гарантії приєднання новостворених організацій профспілок до колективного договору. Нажаль, ця пропозиція не знайшла належної підтримки ні зі сторони роботодавців, ні більшості представників профспілок – членів ФПУ.

В результаті, положення про приєднання були викладені окремим додатком №2 до протоколу №34 фінального засідання робочої групи «Пропозиції  Конфедерації вільних профспілок України до статті 24 «Приєднання до колективного договору».

Тепер з текстом напрацьованого законопроекту повинні ознайомитись члени профспілок, об’єднання яких брали участь у робочій групі, та висловити свої думки щодо можливості його прийняття.

Пропонуємо всім, кому не байдужа доля одного з основоположних законів, що регулюють колективно-трудові відносини працівників, роботодавців і влади, висловити свої обґрунтовані пропозиції, зокрема – щодо необхідності внесення в нього положення про приєднання до колективного договору. 

ЗАВАНТАЖУЙТЕ ДОДАТКИ:

Додаток 1: Законопроект  «Про колективні угоди та договори»

Додаток 2: Пропозиції  Конфедерації вільних профспілок України до статті 24 «Приєднання до колективного договору»  

Красная стрелка вниз

 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83